Ocena kierowcy - Skoda Superb III Liftback Facelifting

Skoda, 2 lata temu
Silnik 2.0 TSI 190KM 140kW
Rok produkcji 2020
Skoda Superb III Liftback Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW od 2019 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Samochód byłby całkiem poprawny gdyby nie usterki, wysokie spalanie ( miasto ! ), fatalne wyciszenie auta oraz jakość spasowania i wykonania .Skrzynia albo silnik reakcja taka że czadem mam wrażenie ze się coś zacięło , popsuło , w wciskał gaz a on nie jedzie . Czasem jak się chce wyprzedzić lub włączyć do ruchu to opóźnienie ok 2-3 sęk jest wręcz niebezpieczne ( parokrotnie doszło by do kolizji ) Szumy powietrza w drzwiach od 80- 90 km , głośny silnik przy rozpędzaniu, mocny szum opon słychać w kabinie (opony letnie z salonu). Jeśli ktoś liczy na komfort, jazdę jak na kanapie ;) to nie się zawiedzie. zawieszenie dość kluskowate , przesadnie mięciutkie co czuć w zakrętach . Faktem jest i to potwierdzam negatywne opinie na temat wyciszenia Jeździłem różnymi samochodami, superb jest zdecydowanie najgłośniejszy. Ja u siebie wyciszyłem drzwi boczne , bagażnik i nadkola itp.
To podobno taki urok dsg . Przed zakupem polecam to sprawdzić jeśli ktoś nie zna dsg bo to później może odebrać radość z użytkowania .
Absolutnie bez zarzutu
Pod względem wielkości, pojemności to nie ma sobie równych.
Boje się co się wydarzy po zakończeniu gwarancji bo już kilka usterek zanotowałem.
Słabo. Cena zdecydowanie za wysoka! Jakość wykonania niektórych elementów woła o pomstę do nieba!
Jak na przebieg to fatalnie. Najpoważniejsza to awaria s.o.s oraz awaria sprężarki klimatyzacji, czujnik deszczu działa dziwacznie, czasem całą szybę musi zapadać żeby łaskawie zareagował .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TSI 190KM 140kW [l/100km]

9,8