Lista ocen Skoda Yeti (61) - Ergonomia

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~uprightbassmatt
Minivan 1.4 TSI 122KM 90kW
Już wszystkiego nie pamiętam bo sprzedałem prawie 4 miesiące temu samochód, ale kilka rzeczy było o wiele gorzej rozwiązanych niż w genialnym szwedzkim Volvo. Uchwyt do zamykania drzwi jakoś za daleko. Przyciski do sterowania szybami jakoś tak nie najmilej ułożone i po ciemku często otwierałem tylne okno zamiast mojego. Pokrętło do podgrzewania lusterek i składania też jakoś nie najlepiej zaprojektowane. Wielokrotnie zmieniałem głośność albo...
~Sławek
Minivan 1.4 TSI 122KM 90kW
Zasadniczo OK po za dwoma miejscami które naprawdę irytują: Zasadniczo OK po za dwoma miejscami które naprawdę irytują: dźwignia hamulca ręcznego jest schowana (niemalże) pod łokietnikiem. Albo innymi słowy jest za krótka. Trzeba odsunąć podłokietnik i mocno wygiąć rękę w łokciu żeby go zaciągnąć. To naprawdę wkurza. Z drugiej strony podłokietnik na drzwiach. Nie da się na nim wesprzeć w czasie długiej jazdy. Jest za nisko jak (dla mnie)....
~lrespondek
Outdoor 2.0 TDI 170KM 125kW
poza lewarkiem skrzyni biegów wszystko bardzo dobrze. Nawigacji fabrycznej nie używam, więc nie zwracam uwagi na to, że ekran jest za nisko. Auto jest wygodne - dobiegam 50tki i nawet trasa 1000km w jeden dzień jest do zrobienia bez wielkich problemów. Kiedyś zrobiłem trasę z Polski na Elbę i z powrotem w 36 godzin i nie narzekałem na komfort. Jedynie Yeti z dieslem jest dość głośny na autostradzie i to może trochę męczyć. Na szczęście nie...
~Tsi
Minivan 1.4 TSI 122KM 90kW
ocena Doskonale całkowicie zasłużona. Kto nie wierzy łatwo sprawdzić odwiedzając najbliższy salon, przykład: oba (sic!) fotele pierwszego rzędu czyli kierowcy i pasażera są ruchome w we wszystkich kierunkach również wyżej niżej, czy lędźwiówki. Dalej zarządzanie drugim rzędem siedzeń (niezależne, przesuwane, skłądane, wyjmowane), etc. Pokażcie koreańską konkurencję, która tak ma?
~Mieszczuch
Minivan 1.4 TSI 122KM 90kW
Wszystko jest tam gdzie być powinno, po niemiecku poukładane, wybrane głosy podpowiadają że trochę za klasycznie, ale mi klasyka bardzo pasuje, za to nie pasują mi kokpity \"lotnicze\" jakie serwują teraz fordy czy hyundai... ale to kwestia gustu. W Yeti jest czytelnie, piękne tubowe zegary orkaszone srebrnymi elementami, spójne kolorystycznie podświetlenie, generalnie bardzo estetycznie.
~patrykard
Outdoor 1.6 TDI 105KM 77kW
Siedzenia typowe VW, wygodne tylko trzeba się przyzwyczaić. Regulowany podłokietnik, wielofunkcyjna kierownica regulowana w 2 płaszczyznach, tempomat. Auto jest wygodne zarówno w mieście jak i w trasie. Minus na kapiącą wodę na panel drzwi przy otwartym oknie jadąc szybciej w czasie deszczu. Super radio z dotykowym panalem i bluetooth który świetnie działa z iphone
~stoming@op.pl
Minivan 2.0 TDI CR DPF 4x4 170KM 125kW
Dla mnie trochę za nisko lewarek skrzyni biegów, za nisko panel od klimy i trochę za małe przyciski od klimy, poza tym wszystko na miejscu i bardzo intuicyjnie. ten osławiony podłokietnik to tylko imitacja - jest za nisko mimo możliwości jego podniesienia, a wysunięty do przodu przeszkadza w mieszaniu biegami. Trzeba go traktować jako dodatkowy schowek i tyle
~Ijon Tichy
Minivan 2.0 TDI CR DPF 4x4 140KM 103kW
Sporo niedopracowanych drobiazgów. Podłokietnik luźno przesuwa się przód - tył. Nisko umieszczony ekran nawigacji. Lusterka nie składają się jak trzeba. Dziecko na foteliku prędzej czy później wykopie popielniczkę. Można przypadkowo nagłośnić radio. Za to bardzo wygodne przednie fotele - żadnego bólu w plecach po przejechaniu ciurkiem ponad 1000 km.
~Krzyś Miś
Minivan 2.0 TDI CR DPF 4x4 170KM 125kW
Bardzo wygodny fotel kierowcy (mam wersję z regulacją elektryczną). Dobra dostępność wszystkich przycisków. Kapitalne patenty umożliwiające łatwy i szybki demontaż tylnych foteli, co daje ogromną przestrzeń ładunkową, dostępna także przez boczne drzwi. Bardzo dobrze pomyślane siatki i inne mocowania w bagażniku.
~Darko
Minivan 2.0 TDI CR DPF 4x4 140KM 103kW
niby wszystko na miejscu ale tak np guziki od klimatronika są wielkości groszka i podczas jazdy kliknięcie którego kolwiek graniczy z cudem (w NAVI ok) Sterowanie szybami to dopiero czeski film ukryte za rączką tak by czasem ich nie użyć kto to wymyślił \"Pepik z CZ \" i tak tą niby tą ergonomie szlak trafił.