Lista ocen Skoda Yeti (63) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 37 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~uprightbassmatt
Minivan 1.4 TSI 122KM 90kW
Przeciętnie. Klimę używałem jak musiałem bo wyraźnie pogarszałą osiągi. Ogrzewanie po trwającym nie mało zimą rozgrzaniu silnika jakoś dawało radę. To samo miałem w Volvo jeśli chodzi o spadek mocy, ale tak i klima i ogrzewanie były wydajne. W Mercedesie tego nie czuję aby moc spadała, a klima po raz pierwszy w życiu zapewnia prawdziwy mikroklimat i na niskiej prędkości (cichutko) działa wystarczająco wydajnie.
~Jacek666
Minivan 1.2 TSI 105KM 77kW
Przy temperaturze poniżej -10 st. C przednia szyba w jej górnej części(pas o szerokości 30 cm) pozostaje zamrożona. Na miłe ciepełko trzeba trochę poczekać bo temperaturę płynu 90 st. c otrzymujemy po przejechaniu 8 km (max. temp. z kratek to około 40st.C)to też mało, np. w mojej starej Feli to około 60st.C już po 2,5 km!!!. Na szczęście klima dobrze działa i skutecznie osusza za to duży +
~Darko
Minivan 2.0 TDI CR DPF 4x4 140KM 103kW
Auto średnie ale latem nie wiadomo czemu na tylniej kanapie ludzie potem opływają a kierowca myśli a może by tak rękawiczki założyć ((początkowo myślałem że coś nawaliło i do ASO ale nie to tak ma) W Yeti siedzi się wysoko nad ziemią i to jest na +. Przednie siedzenia posiadają długie siedziska i są dobre wyprofilowanie ale to za mało by dostać 3 .
~solfi 58
Minivan 1.4 TSI 122KM 90kW
automatyczna klima daje sobie rade ,szybko schladza kabine i utrzymuje zadana temp.Co prawda poczatek schladzania jest masakryczny pod wzgledem halasu .Ale jest sposob wylaczyc automat przejsc na manual i stopniowo schladzac bez niepotrzebnego halasu. ogrzewania nie mialem szczescia wlanczac wiec sie nie wypowiadam
~Radek73
Minivan 1.2 TSI 105KM 77kW
Ogrzewanie wydajne, wnętrze szybko się nagrzewa. Klimatronik dwustrefowy zapewni komfort nawet w 40 stopniowych chorwackich upałach. Niestety odbywa się to kosztem wzrostu zużycia paliwa o około 0,8 l/100km. Na szczęście mam otwierane okno dachowe, z którego często korzystam - to naprawdę fajny bajer.
~100 tyś za co
Minivan 1.4 TSI 122KM 90kW
Ja oceniam,że ogrzewanie jest słabe - rozgrzewanie szyb i wnętrza podczas mrozu na parkingu trwa 20 min. Klimatyzacja jak to w skodzie latem kłopoty z stabilnym utrzymaniem temperatury , czyli wali jak szalona albo nic nie robi czy tez dmucha tam gdzie nie powinna ale ten problem mają wszystkie Skody
~stoming@op.pl
Minivan 2.0 TDI CR DPF 4x4 170KM 125kW
Długo się nagrzewa i dmuchawa pracuje dosyć głośno, ale da się przeżyć. Podgrzewanie siedzeń super. Grzeja do nerek albo teoche wyżej - bardzo przyjemne uczucie. Kiepsko wymyślone, że grzanie lusterek trzeba załączac \"dżojstikem\" na drzwiach - może się przyzwyczaję
~Mieszczuch
Minivan 1.4 TSI 122KM 90kW
wentylator działa bardzo intensywie, nawet na pierwszym biegu wentylator jest bardzo sprawny o najwyższym nie wspominam (max siła), ogrzewanie jest sprawne, ale miałem auta które szybciej się nagrzewały, dlatego ocena 4.
~patrykard
Outdoor 1.6 TDI 105KM 77kW
Bardzo fajny klimatronik dwustrefowy, automatyczna cyrkulacja wewnętrzna zapewnia brak smrodu kopciuchów jadących przed nami. Szyby nigdy nie zaparowały, auto szybko chłodzi i nagrzewa.
~PAB
Minivan 1.2 TSI 105KM 77kW
Przyznam szczerze, że walka z zaparowaną przednią szybą ostatnio miała miejsce wiele lat temu. A Yeti o tym nie zapomniał - czasem pojawia się irytujące zaparowanie po bokach czołowej szyby.