Lista ocen Skoda Yeti (66) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~uprightbassmatt
Minivan 1.4 TSI 122KM 90kW
To jeden z powodów, dla których zdecydowałem się sprzedać samochód. Jestem muzykiem i mimo tego, że w moim poprzednim samochodzie Volvo V70 miałem klekoczące 2.5 TDI to wyciszenie Volvo było z innego świata. Tam tylko silnik męczył na jałowym, wolnych obrotach i zimą. Później podczas jazdy było dramatycznie ciszej niż w Yeti. Huk od nadkol !i Mimo zmiany opon niedługo po zakupie na bardzo ciche Vredsetein Ultrac Cento, węższe niż fabryczne...
~Sławek
Minivan 1.4 TSI 122KM 90kW
SKRZYPI JAK STARA SZAFA!!! TOTALNA PORAŻKA!!! TO NIEDOPUSZCZALNE ZA TAKIE PIENIĄDZE!!! Zdarzają się też trzaski niewiadomego pochodzenia. Samochód jest źle wyciszony. To znaczy: wyciszenie silnika jest przeciętne i nie ma się czego za bardzo przyczepić, do 160 km/h swobodnie można rozmawiać, ale liczyłem na więcej. I jest jeszcze jedno zjawisko którego wcześniej nie znałem: Jak jakiś robal rozkwasza się o przednią szybę to nigdy uwagi na to...
~100 tyś za co
Minivan 1.4 TSI 122KM 90kW
Jeśli ktoś nie miał styczności z podobnymi autami napisze bzdurę typu jest wspaniale ale tak nie jest skoda jest w tej dziedzinie FATALNA przy 90 km/h zaczyna dudnić od zawieszenia szum powietrza ponad normę bardzo dokuczliwy, ale cała zabawa zaczyna się przy 120 km/h to co dzieje się w kabinie to szok jazda przypomina mi lata kiedy miałem starego Jeepa totalna tragedia.
~Mieszczuch
Minivan 1.4 TSI 122KM 90kW
Jazda miejska lub pozamiejska z rozsądnymi prędkościami = świetny komfort, cisza w kabinie, na światłach kilka razy pasażer mówił mi \"chyba zgasł ci silnik\", podczas dynamicznego przyspieszania silnik gra ładną melodię. Na autostradzie przy prędkościach >160 nie oszukujmy się aerodynamika auta robi swoje i już nie jest tak cicho, ale zupełnie przyzwoicie.
~miastowy
Minivan 1.2 TSI 105KM 77kW
Ujdzie, ale jednak spasowanie drobiazgów albo użyte materiały (podkładki, uszczelki itp.) powodują czasem różne piski i trzeszczenia. Rzadko, ale powodują. Ktoś proponował jakieś smarowanie uszczelek czy czegoś... nie próbowałem, ale jeśli poskutkuje to na pewno więcej zastrzeżeń nie będzie.
~az_pol
Minivan 2.0 TDI CR DPF 4x4 140KM 103kW
Przedział silnikowy mógłby być lepiej wyciszony.Na zewnątrz cicho.Wewnątrz nie słychać silnika tylko odgłosy wydechu.Chyba rezonuje układ wydechowy lub DPF.Słychać dudnienie.Wyczuwa się drżenie pod podeszwą buta na pedale gazu. Słychać wiatr na uszczelkach drzwi przy 130 km/godz.
~Radek73
Minivan 1.2 TSI 105KM 77kW
Silnika nie słychać praktycznie do 3000 obrotów, więc do 120 km/h jest cicho. Niestety później kanciasta karoseria zaczyna szumieć. Słychać też szerokie opony. Przy prędkościach powyżej 140 km/h robi się sporo głośniej niż w citroenie z turbodieslem.
~BzykoLTD
Minivan 1.8 TSI 4x4 160KM 118kW
Silnik musi być słychać i tu jet w sam raz, nawet przy wysokich prędkościach obrotowych silnik pracuje tak jak powinien. Oczywiście ze względu na kształt nadwozia i szerokie niskoprofilowe opony hałas przy nadmiernych prędkościach mógłby być mniejszy.
~lrespondek
Outdoor 2.0 TDI 170KM 125kW
Yeti nie jest opływowy. W dodatku diesel nie jest cichy. To chyba największy mankament. Ale inaczej nie może być. Poza tym nic nie stuka i nie trzeszczy. Bardzo dobre wykonanie tapicerki, plastików.
Dziennik kosztów dla Skoda Yeti
7,2
7,2
~Paweł Kowalski
Minivan Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
Do 100km/h samochodu praktycznie nie słychać. Większe szumy pojawiają się przy prędkościach autostradowych. Minus to belki poprzeczne na relingi (firmowe skody), przy 80 km/h dosyć mocno już hałasują.