Lista ocen Smart Fortwo I (52) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 39 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Godi
Coupe 0.8 CDI 41KM 30kW
Liczba warsztatów zajmujących się Smartami jest z pewnością zdecydowanie mniejsza, niż warsztatów zajmujących się innymi (popularniejszymi masowo) autami. Jednak auto jest niesamowicie proste w budowie i w obsłudze, więc każda osoba mająca chęć do samodzielnego serwisowania da sobie radę bez większego problemu (na stronach www znajduje się wiedza potrzebna do przeprowadzenia każdej niemal czynności serwisowej). Natomiast osoby pragnące...
~Patryk
Coupe 0.7 72KM 53kW
Jak na takie małe auto trochę się zawiodłem myślałem że spalanie będzie o wiele mniejsze ale no cóż w końcu to benzyna. Jeżdżąc po mieście o małym natężeniu ruchu bez szaleństw samochód spali 6 do 7 l / 100 . W korkach typu jadę staję jadę staję lubi łapać temperaturę i spali koło 7 do 8 l / 100 . Najlepiej sprawuje się po 23 jak na ulicach praktycznie nie ma ruchu i same pomarańczowe światła, wtedy uzyskamy wynik 4.5 - 5 l / 100 ....
~były_posiadacz
Coupe 0.6 45KM 33kW
Bardzo drogo. Kupując ten pojazd sugerowałem się wielkością. Myślałem że małe autko to małe koszty. Niestety nie w tym przypadku. Zużycie paliwa za wysokie – prawie 6L benzyny w tym aucie to za dużo. Ceny nowych części bardzo drogie. Zamienniki prawie nie istnieją, rynek części używanych też bardzo słaby. Jeśli coś jest to w takiej cenie że ręce opadają.
~miksell
Coupe 0.8 CDI 41KM 30kW
Kupiłem auto by oszczędzać na paliwie i jeździć tanio. Po mieście autko pali 4.5-5.5 diesla. Niżej ciężko zejść. Na trasie jeżdżąc po autostradach z prędkością 120km/h spala tyle samo. Jeśli autkiem jedzie się w dłuższą trasę i nie przekracza 90km/h to można zejść ze spalaniem do 3.6 (tyle najmniej mi spalił)- Niestety jest to jazda męcząca ;-)
~Krzysiek
Cabrio 0.8 CDI 41KM 30kW
Przeglądy nie są takie straszne jak mówią inni. Jest trochę warsztawów w Warszawie, które na prawdę znają się na smartach. Część trzeba zrobić w mercedesie, ale zaznaczam, że dziś każdy samochód jest tak konstruowany, aby zmusić klienta do odwiedzania *oryginalnego* serwisu co jakiś czas... Dziękujemy kapitalistom!
~saabb
Coupe 0.6 45KM 33kW
Zuzycie paliwa jak na tak maly silnik dosc duze. Strednio spala 5,6/100 km w miescie z klima nawet 6/100. Serwis lepiej omijac szerokim lukiem. Lepiej znalezc Pana Henia co zna sie na FT. Czasami sie zastanawiam skad sie biora tak wysokie ceny pierdulkowatych czesci....ale jak sie ma takie auto to trzeba bulic:)
~Krzysztof Modzelewski kmodzele@friko6.onet.pl
Coupe 0.7 72KM 53kW
No sorry, ale 6,5 litra przy normalnej jeździe nawet po mieście, to raczej wstyd, przy tak lekkim aucie i tak nowoczesnym silniku. W trasie, przy spokojnej jeździe można zejść do 5 a nawet ciut mniej. No, chyba, ze ktoś się bedzie wlókł rózno 70-80, to może i ze 4 wydusi. Jełśi ktoś się liczy z kosztami paliwa - tylko dizelek.
~Psuwacz
Coupe 0.8 TD 41KM 30kW
Silnik i osprzęt sprawny w 100% przez większość czasu; spalanie (a moc spada) wzrasta przy częstej usterce - czyli dziurze w chłodnicy powietrza doładowującego. Koła letnie 205 (tył) i 195/55R 16 (przód); styl jazdy dynamiczny; spalanie w zimie mniejsze o ~0,7 l/100 km (wówczas koła fabryczne).
~Janek
Cabrio 0.8 CDI 41KM 30kW
Auto spala w prostej linii między 3.5 l/100 do 4.5 l/100. 3.5 uzyskujemy w trasie jadąc 90-110 km/h 4 - 4.5 miasto i tu w zależności, zima lato, klima bez klimy Przy mojej jeździe najczęściej jest to: 4.3 miasto 3.8 trasa Za 60 zł robię średnio 450 - 500 km Taniej się nie da !

Usterki Smart Fortwo I

Smart Fortwo I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~prof.
Coupe 0.8 CDI 41KM 30kW
3,8 w miescie-czego wiecej wymagac? lekkiej nogi nie mam i jesli termostat jest ok, to wszsytsklo gra. Jedyna naprawa jaka dotej pory przeprowadzilem to w/w termostat. Cena dobrego zaminnika 135 zł wiec nie ma tragedii. Z zepsutym termostatem przy mrozach potrafil spalic nawet ponad 5 l.