Lista ocen Ssangyong Korando II Standard (13) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~daniel911
Standard 2.9 TD 120KM 88kW
sławne cięgna które się rozciągają,nieraz ponoć urywają, ogólnie skrzynia chodzi bardzo topornie, zwłaszcza 5tka choć choć nie wiem ile tak naprawdę przeszła i jak chodziła jako nowa, choć sama skrzynia wytrzymuje, do tego rewelacyjny reduktor zwalniający 2,5razy! ogólnie przełożenia też są krótkie przy 100 km/h mamy już 2,5tyś, rośnie spalanie i hałas, więc nie jest to auto do szybkiej jazdy autostradowej!
~Goliat
Standard 2.9 TD 120KM 88kW
Skrzynia pracuje lekko.Pierwszy bieg jest bardzo krótki.Jest to rozwiązanie zamierzone bo dzięki temu pracuje on w roli w pewnym sensie dodatkowego reduktora.To przyda się podczas jazdy w terenie,czy ruszania z ciężką przyczepą.W mieście wymaga przyzwyczajenia.Wszystko jest kwestią wprawy.Złego słowa o skrzyni nie mogę powiedzieć.Chociaż może przydałby się szósty bieg?
~Ryszard - Wrocław
Standard 2.3 i 16V 140KM 103kW
Tu mogłoby być lepiej - trzeba się przyzwyczaić do niskiej precyzyjności, ale potem nie ma już problemów. Czasami coś zgrzytnie, ale nic złego się nie dzieje. Ogólnie przełożenia są dobrze dobrane, co wspomaga sprawność auta na drodze i zdolności w terenie.
~Maciej
Standard 2.3 i 16V 140KM 103kW
Ale tu uwaga,ja mam wymienioną na 2006rok,po 2004roku była modyfikacja przeszli z linek na sztywne cięgna,poprzednie to porażka.
~Marek
Standard 2.9 TD 120KM 88kW
skrzynia manualna, pracuje dokładnie tak, jak należy, mankament - zbyt krótki skok. czułam się jak posiadacz wana...
~madmano
Standard 2.9 TD 120KM 88kW
Działa przeciętnie, nie lubi szybkiego mieszania lewarkiem - ale można sie przyzwyczaić
~mojk
Standard 2.9 D 99KM 73kW
Jak w traktorze albo w nysce ale też można przywyknąć
~mkowalczyk10@wp.pl
Standard 2.9 TD 120KM 88kW
ogólnie bardzo dobrze ale nie lubi duzo mieszania lewarkiem
~korek
Standard 2.9 TD 120KM 88kW
No cóż, trzeba trochę siły żeby płynnie przełączać biegi!
~anima
Bez negatywnych uwag.