Ocena kierowcy - Ssangyong Korando II Standard

Janusz M., 14 lat temu
Silnik 2.9 TD 120KM 88kW
Rok produkcji 2004
Ssangyong Korando II Standard 2.9 TD 120KM 88kW 1996-2006 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Prawdziwa terenowka na wzór \"G-klasy\" za normalne pieniadze
Kupiłem Korando przez przypadek(miałem dość handlarzy którzy wciskali mi wysłużony złom za duże pieniądze) Za 47 tys kupiłem serwisowana terenówkę od 1 właściciela i wiem co mam. Samochód może nie jest najpiękniejszy ale za to sprawuje się wzorowo a to jest dla mnie najważniejsze.Polecam kilkuletnie egzemplarze bo nowe(95-130tys zł) dość sporo tracą na wartości.
Bardzo dobry silnik 2.9 (mercedes),elastyczny i oszczędny jak na taka masę auta.Tanie części eksploatacyjne i dostępne od reki.Bezawaryjna jednostka która podobno wytrzymuje do 500-700tys km.
Bdb
Idealny na nasze drogi i w ciężki teren.korando ma dołączany napęd 4*4, reduktor,TCS i EBD wiec podjedzie prawie wszędzie. Proponuje wymienić fabryczne opony \"kumho\" bo spisują się słabo(ja zmieniłem na goodyear i od razu odczułem różnice).
Słaba widoczność we wstecznym lusterku. Boczne lusterka i widoczność w przód bez zastrzeżeń
Wszystko jest pod ręka i na swoim miejscu.
W samochodzie cieplutko po paru minutach od uruchomienia silnika(rewelacja).
Wygodny i przestronny samochód,5 osób podróżuje komfortowo(z tyłu dodatkowo 2 podłokietniki).
Przy tych gabarytach i klasycznej budowie trudno żądać idealnego wyciszenia.Wyraźna poprawę odczułem po zmianie opon,mimo ze zmieniłem na szersze to jest o wiele ciszej
Spalanie zależny od stylu jazdy(zona 7-9) ja(9-11) Korando zaskoczyło mnie pozytywnie,bo spalanie w okolicy 10 litrów przy wadze przeszło 2 t i takiej pojemności to bdb wynik. Z przeglądami nie mam problemów bo jednostka 2.9 mercedesa jest bardzo popularna i bezawaryjna.
W przypadku używanych BDB
Podobno drobne usterki zdarzały się w modelach z początku produkcji(1996-1999).Po 2000r korando zostało dopracowane i usterki osunięto. Ja mam 2004 rocznik i wszystko działa idealnie.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.9 TD 120KM 88kW [l/100km]