Ocena kierowcy - Ssangyong Korando V SUV

Rok produkcji 2022
Przebieg: 1 000 tys. km
Ssangyong Korando V SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW od 2019 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość miejsca, komfort i jakość wykonania
Auto kupione przez przypadek, zauważone podczas wizyty w serwisie z innym samochodem. Gdyby nie to, to pewnie nigdy bym go nie wziął pod uwagę. Wygląd wiadomo kwestia gustu ale trzeba przyznać że jest naprawdę udany, dla mnie ładne, od przodu taki trochę koreański Tiguan. W środku materiały w większości twarde ale polecam wersję z pół "skórą" które dodają trochę wrażenia luksusu. Jakościowo środek jak w Toyotach, nie ma się czego wstydzić wszystko dobrze dopasowane nic nie trzeszczy. Nieporównywalnie lepiej niż w fiacie czy Dacii. Trochę krótki bagażnik ale nadrabia miejscem w środku, szczególnie z tyłu. Ilość miejsca w środku jest większa niż sedanach klasy D, do tego pochylane oparcia, komfort jazdy jest bardzo bardzo wysoki. Ogólnie dla mnie duże pozytywne zaskoczenie. Auto tańsze od konkurencji w podobnym wyposażeniu o przynajmniej 20-30tys, a w niczym nie ustępuje, w niektórych aspektach nawet lepsze. W porównaniu do korando komfort podróży w Hondzie Civic ufo to jak w wozie drabiniastym. Opinie zaktualizuje po przejechaniu tych kilkudziesięciu tys km.
Silnik bardzo dynamiczny, wrażenie jakby nie był jeszcze zduszony ekonormami. Charakterystyka jak diesla, ciągnie mocno praktycznie od samego dołu, Na razie na dotarciu średnie spalanie 9.5 z czego jazda to codzienne odcinki 3km, i kilka tras autostradowych ale lewym pasem bez zamulania, więc jest nieźle myślę że po pierwszej wymianie oleju spalanie spadnie
Mam manuala, daje większe możliwości jeśli chodzi o wpływ na spalanie, czy jazdę na śliskim. Porównanie mam do mojej wcześniejszej hondy Civic ufo i mazdy 3, skrzynia w niczym nie ustępuje. Biegi precyzyjne nic nie haczy, bez zastrzeżeń. Długie przełożenia: na 6 biegu przy 140km/h 2500obrotów.
W zakrętach nie tak przyczepne jak mazda, ale daje radę, wkoncu to wysokie pudełkowate auto. Nie buja nie wiadomo jak, da się wyczuć
Lakier czarny rysuje się od patrzenia, jak w każdym nowszym aucie. Blachy grube, spawy równe i solidne, jak będzie z korozją czas pokaże wkońcu to nowe auto
Auto pudełkowate, duże okna, kamera cofania, jest w środku jasno, super dla osób z chorobą lokomocyjną, jest dobrze
Wszystko pod ręką, baz zastrzeżeń może poza tym że odwrotnie działają przyciski od radia i klimy, góra dół. Kwestia przyzwyczajenia
Na razie chłodzi i grzeje, zobaczymy jak będzie w zimie
Miejsca w środku jest ogrom w stosunku do gabarytów, polecam sprawdzić
Mocna strona auta, w Hondzie czułem się jak na lotnisku powyżej 100km/h , tutaj przyjemna cisza, silnika nie słychać w ogóle
Poprzednie auta paliły mniej, ale nie drastycznie a były słabsze i mniejsze, na razie auto nowe, być może spalanie spadnie jeszcze trochę. Ceny w ASO porównywalne, czas pokaże. Jak będzie bardzo źle to zdecyduje się na dedykowane LPG.
Jakość na poziomie toyoty czy kia a cena niższa
Nowe auto 5lat gwarancji, mam nadzieję że nie będzie potrzebna
Nowe auto