Ocena kierowcy - Ssangyong Korando V SUV

Silnik 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Rok produkcji 2019
Ssangyong Korando V SUV 1.5 T-Gdi 163KM 120kW od 2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Cichy, miło się jeździ, bardzo elastyczny
Zawieszenie : Auto jedzie jak po sznurku, stabilny nie buja w zakrętach
Inne : Nie było żadnych usterek przez 100 000 km czyli do końca gwarancji
Bardzo udany i trwały samochód. Żadnych awarii, usterek dosłownie nic. Bardzo fajny komfort jazdy, sztywny w zakrętach, elastyczny silnik i dobrze działająca skrzynia automatyczna.Środek nowoczesny, dobre multimedia, bardzo bogare wyposażenie w standardzie. W kabinie przeważa plastik jak w większości nowych aut, aczkolwiek dobrze to wygląda, nie hałasuje. Ogólnie bardzo przestronne auto, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Zero zużycia oleju, zero awarii, po 100 kkm środek jak nowy. Cieszę się na samą myśl jak mam gdzieś jechać. Dużo przydatnych rzeczy w standardzie tj.7 poduszek razem z kolanową, czujniki parkowania p+t, kamera cofania, czujniki zmierzchu, deszczu, asystenci jazdy i zjazdu z góry, radio z dużym ekranem, android auto , multifunkcyjna kiera itd.
Bardzo elastyczny, maksymalną moc ma już od 1500 obrotów, na prawdę nie trzeba go prosić przy wyprzedzaniu.Bardzo dobra kultura pracy, zero zużycia oleju po 100 000 km
Nie jest przesadnie szybką ale też nie zamula. Biegi zmieniają się bez zarzutu, bez szarpnięć czy innych anomalii. Bardzo przyjemnie i płynnie się jeździ z tą skrzynią. W razie czego są łopatki przy kierowcy, oraz możliwość manualnej zmiany. Jest tryb sport a także tryb Winter ale ja nie korzystam zakurat bo skrzynia dobrze działa w standardzie
Auto sztywne w zakrętach, nie buja nim , dobrze wybiera nierówności, dobrze tłumi dziury. Jestem pod wrażeniem.W zakrętach prowadzi się jak typowa osobówka jak po sznurku.
Solidne auto. Od spodu po 4 latach jak nowy, z zewnątrz również. Blachy grube, przyzwoicie spasowane na prawdę nie ma się do czego przyczepić.
Duże lusterka, Duże szyby. Do tyłu przydaje się kamera cofania która jest w standardzie. Ogólnie ok.
Wszystko pod ręką, nie ma jakiegoś natłoku niepotrzebnych przycisków. Ogólnie nawet jak się jedzie pierwszy raz to od razu wiadomo co do czego jest. Czytelna deska, wszystko tak jak powinno być
Odparowanie szyb szybkie i sprawne. Zaskoczony jestem pozytywnie zarówno klimą jak i szybkością nagrzewania się auta. Z tyłu warto przyciemnić szyby bo szybko się auto nagrzewa od słońca.
Jest tu bardzo dużo miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu. Wysokie osoby spokojnie komfortowo podróżują. Jedno co bagażnik mógłby być trochę większy ale nie ma co też jakoś specjalnie narzekać.
Ciche komfortowe auto.Czlowiek wcale się nie męczy. Żadnego skrzypienia czy trzeszczenia co nie jest takie oczywiste nawet w nowych autach
Przez 100 000 km nic się nie zepsuło, nie było też żadnych problemów z czymkolwiek. Średnio po mieście spala mi ok 8.3-8.5 /100 km, w trasie śr. 7-8 /100, powyżej 130-140 km/h zaczyna palić dużo. Serwisy podstawowe dość tanie 650-700 zł.
To bardzo dobry samochód i bardzo niedoceniony.W Internecie można wyczytać mnóstwo bzdur które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Widać że konkurencja się boi, a testerzy i artykuły są sponsorowane żeby zniechęcić. Te auto wykasza bezawaryjnością i kosztami utrzymania konkurencję. Dawno nie miałem auta gdzie nie ma czego kontrolować i ciągle sprawdzać. Wsiadasz, jedziesz i gębą się sama cieszy.
Żadnych drobiazgów, W aucie nie było żadnych problemów
Nic totalnie nic przez 100 000 km.Oby tak dalej. Oleju nic nie bierze, silnik czysto i cicho pracuje, szybko się nagrzewania.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 T-Gdi 163KM 120kW [l/100km]

7,9