Lista ocen Ssangyong Tivoli (18) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Svensson
Crossover 1.6 128KM 94kW
Chrobocze na przełożeniach. Jest wyraźnie słyszalna. Skoki przełożeń są małe, można pomylić jedynkę z trójką. Pojawił się problem z wypadaniem jedynki przy ruszaniu pod górę z zatrzymania. Przy dodaniu gazu bieg się zrywał i auto spadało w tył. Po cofnięciu na płaską nawierzchnię auto dało radę podjechać. Okazuje się, że najprawdopodobniej coś się działo z systemem Hill Start Assist, układem wspomagania jazdy pod górę. Po kilku testach jest...
~SSY
Crossover Grand 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
6-stopniowy AISIN pracuje świetnie - bardzo dobrze wybiera biegi. W trybie "Normal" nieco zbyt szybko wrzuca 2 i 3 bieg - przy około 1700-1900 obrotów, ale rozumiem takie zaprogramowanie, by spełniać normy Euro 6. W trybie "Sport" za to potrafi pociągnąć obroty wyżej i daje dużo frajdy z jazdy. Jeszcze jest tryb "Winter", gdy rusza z "dwójki" - z tego na razie najmniej korzystam :) Ogólnie bardzo płynnie, cicho pracująca skrzynia.
~Terenn
Crossover 1.6 128KM 94kW
Manual 6 biegów ma dosyć głośnia pracę ale wiem że tak ma być. Zmieniłem w niej olej na zagesty i chodziła ciszej ale auto paliło o litr więcej więc szybko wróciłem do oleju 70w i stwierdziłem że tak poprostu ten typ ma. Więc jak przy wrzucaniu 1 na postoju czy z 1 na 2 usłyszycie metaliczny trzask to tak ma być. Niestety niemiła cechą nowszych koreańskich i japońskich aut z wodą zamiast oleju w skrzyni.
~Barbarka
Crossover 1.6 128KM 94kW
Dość głośno zgrzyta przy przekładaniu. Jest to bardzo słyszalne przy jeździe z otwartym oknem. Tzw. dziura w przełożeniu pomiędzy biegiem 4 i 5-usterka nie uznana przez serwis, ani Przedstawiciela. Drugi taki sam samochód nie ma tej przypadłości.
~pozyTivo
Crossover 1.6 128KM 94kW
Automat - wielka wygoda. W jeździe miejskiej nie przekracza 3 tys obr. Jeśli chcę ostrzej, wrzucam na manual i wchodzę na 4 - 5 tys.
~pozyTivo
~janusz
Crossover 1.6 128KM 94kW
W zimie na zimno trochę gumowa,ale nie haczy .Poprawna skrzynia nie odstaje od innych marek.
~janusz
~Slawomir
Crossover Grand 1.5 T-Gdi 163KM 120kW
Czasami odczuwa sie lekkie szarpniecia ale generalnie nie jeat zle.
Dziennik kosztów dla Ssangyong Tivoli
11,3
~Maciej
Crossover 1.6 115KM 85kW
Skrzynia biegów dość mechaniczna ale fajnie się wbija biegi