Ocena kierowcy - Subaru Forester I

Andrzej, 15 lat temu
Rok produkcji 2000
Subaru Forester I 2.0 125KM 92kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Napęd pracuje idealnie.
Samochód z silnikiem 2.0 125KM spala przyzwoicie, przejechałem nim ok 100 tys. km i jestem zachwycony. Jak na konstrukcję z 2000r. jest nieco archaiczny w środku i dość brzydki z zewnątrz, ale to jego zaleta, bo nie rzuca się w oczy i jeśli nie ma się strzeżonego parkingu w okolicy można go spokojnie zostawić na ulicy. Samochód nadaje się doskonale do jazdy po mieście, parkowania w ciasnocie, do wypadu w dalsza trasę, oraz do przejażdżki po nieutwardzonych szlakach.
Silnik rewelacyjny, idealnie wyważony, żadnych drgań, dość elastyczny, nie męczy się przy żadnych prędkościach i obrotach. Dla osób spieszących się polecam wersję Turbo 170KM, choć zwykła 2.0 125 KM jest trwalsza i oszczędniejsza.
Wszystkie biegi wchodzą bardzo lekko.
Stały napęd 4x4 robi swoje, jest niezastąpiony. Przeniesienie napędu moim zdaniem lepsze niż w innych autach 4x4 (nawet niż w Patrolu, czy Land Cruiserze.
Widać wszystko w każdym kierunku-dużą role odgrywa tu niska tylna szyba.
Wszystko na swoim miejscu.
Bardzo szybko się grzeje i chłodzi.
Jak dla mnie to bardzo wygodnie nawet z tyłu (mam 180cm). Mogę mieć jedynie zastrzeżenia do pedałów, moim zdaniem są za blisko siebie i w niektórych butach ciężko mi szybko przejść z hamulca na gaz i odwrotnie. Tutaj czuję japońską rękę;)
Bardzo cicho nawet przy 150km/h.
Słyszy się, że to auto jest drogie w utrzymaniu, ale spala przyzwoicie (przy mojej jeździe), serwisuję u człowieka zajmującego się tylko samochodami marki Subaru, wszystkie części mam w przystępnych cenach i do tego fachowa obsługa nie do zastąpienia.
Forester jest wart każdej ceny. Warto poszukać samochodu droższego, ale zadbanego. Regularny i fachowy serwis to podstawa niezawodności, polecam sprawdzenie historii samochodu (czy nie był uszkodzony i książka serwisowa). Należy kupić go ze sprawdzonego źródła, nie polecam sprowadzania z Niemiec, bo zazwyczaj auta są tam mocno eksploatowane(duże prędkości i przebiegi). Polecam Szwajcarię-jest tam dużo zadbanych samochodów z małymi przebiegami, które jechały często z prędkością 120 km/h po autostradzie. Znam kilku Szwajcarów i Niemców, jeździłem też różnymi samochodami(Z Niemiec, Szwajcarii, Danii, kupionymi w salonie), więc wiem co mówię.
Usterek brak
Również brak usterek