Ocena kierowcy - Subaru Forester I

Qrczag, 4 lata temu
Rok produkcji 1998
Subaru Forester I 2.0 125KM 92kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Nie szukałem specjalnie Forestera, więc moja ocena będzie obiektywna. Pod kątem właściwości użytkowych jako pojazd do przemieszczania się z punktu A do B jest poprawny. Prowadzi się komfortowo i jest stabilny. Do minusów mogę zaliczyć słabą dynamikę 125 km silnika i lekko haczące biegi przy szybkim przełączaniu. Jak ktoś lubi jeździć dynamicznie to niech szuka innego auta lub ewentualnie wersji turbo. I jeśli miałbym kupować ponownie to raczej tylko turbo. Jako drugie auto mam clio II 1,6 16v 107km i francuz zbiera się dużo lepiej.
Przy tym spalaniu lpg 11,5-12,9l odpowiednio trasa- miasto mogłoby być lepiej. Jeśli nie było by gazu to szkoda lać w to benzynę. Po regulacji zaworów i ogłuszeniu knock sensora (częsty problem) dynamika lekko się poprawiła. Do 110 km/h rozpędza się jako tako, później (w szczególności z pasażerami i bagażem) jest już bardzo słabo. Moje pomiary przyspieszenia 0- 100 km /h - 11,2s (może udało by się coś poprawić ale ze względu na właśnie haczące biegi przy szybkim shiftcie. Elastyczność na 4 bieg 60-100km/h - 10,5 sek. (pomiary na Pb) Usterkowość raczej mała.
Przy spokojniej jeździe lewarek chodzi płynnie. Jeśli jest luz na lewarku to pewnie tulejka na łączniku. Reduktor przydatny do ciągnięcia przyczepy lub przy manewrowaniu w terenie.
Prowadzi się ok. Jak na gabaryty ma dość dobry skręt. Nie jest to sportowe auto, hamulce też nie zachęcają do ostrzejszej jazdy.
Warto kontrolować postęp korozji i zabezpieczać. Ja po zakupie musiałem wspawiać łatki przy progach i w okolicach tylnych nadkoli.
bez problemu, tylko przy cofaniu muszę uważać na tylny hak.
Brak uwag, jedynie to że haczę prawym kolanem o deskę, czasem przeszkadza
Działa
Zapakowałem moją 4 osobową rodzinę, wózek gondolkę i wanienkę na wakacje 500 km w jedną stronę i daliśmy radę.
Standardowo szumi koło trójkątów przy lusterkach
Jest LPG więc da się żyć.
Za auto dałem 6000zł, Do tej pory zainwestowałem 1500zł + własnej pracy. Nie psuje się i jeździ. więc raczej nie ma co narzekać.
pierdoły z elektryką typu zegarek, lampki na podsufitówce, świecące poduchy (zwijacz po kierownicą). Naprawione i działa
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 125KM 92kW [l/100km]