Ocena kierowcy - Subaru Forester I

eRb, 15 lat temu
Rok produkcji 1999
Subaru Forester I 2.0 125KM 92kW 1998-2002 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Koleiny? Co to jest? Zmiana nawierzchni? Nie ma problemu! Ruszanie pod gókę? Nie ma sprawy (system UpHill sam utrzymuje auto na hamulcu) Ruszanie na śliskim? A czym różni się śliskie od suchego asfaltu? REWELKA i już.
Układ elektryczny : zegarek pod luterkiem wewnętrznym
Rewelka. Auta powinny być albo takie albo sportowe kabrio - inne typy aut są niepotrzebne.
Mało koni (\"rylko\" 125) ale zbiera się bez protestów nawet przy pełnym obciążeniu, nie gorzej od innych aut. A że silnika prawie nie słychać jest fajnie.
Działa wszystko, nic się nie zacina. Może drążek mógłby sam się przesuwać pod wpływam myśli kierowcy - ale takiej opcji chyba nie ma ;)
Moje pierwsze autko 4x4 - innego sobie teraz nie wyobrażam.
...przyciemniłem tylną szybę... i to był duży błąd - muszę korzystać z bocznych luterek, które na szczęście są wielkie i bardzo czytelne (reg. elektryczna bardzo ułatwia cofanie)
Jak u japończyków - wszystko pod ręką, logicznie rozplanowane... prawie wszystko - do dzić nie rozumiem, dlaczego spryskiwacz reflektorów jest tam gdzie jest. I byłoby fajnie gdyby dało się bardziej cofnąć fotel kierowcy (za mną wolne miejsce a ja muszę zginać nogi - bez sensu! ale tak jest we wszystkich autach). Podobny problem z tylną kanapą - dlaczego nie mogę jej cofnąć zwiększając mniejsce na nogi pasażerów kosztem bagażnika? Nie rozumiem producentów aut. Co nie zmienia faktu że w porównaniu z innymi autami ergonomia jest ok.
Silnik rozgrzewa się bardzo szybko (po 3 km ma już roboczą temperaturę) więc i nagrzanie wnętrza trwa chwilkę. A klima zalatwia upały (wcześniej nie miałem klimy - więc ta mi się podoba ale nie mogę porównać jej wydajnopści z innymi)
Za kierownicą może być (mam 190 cm wzrostu) - mimo regulacji wysokości fotela i kierownicy ocieram nogami o dół kierownicy - ale i tak jest lepiej niż w innych autachm którymi jeździłem, Z tyłu ujdzie dla 2 osób. Trzy osoby tylko na krótkich dystansach. Rewelacyjnym pomysłem jest regulacja kąta pochyleania tylknych oparć!
Super i już. Wiatr nie szumi nawet do 160 km/h (mimo, że okna nie mają ram... moze to kwestia zadbania o uszczelki?). Silnika prawie nie słychać. Nawet po otwarciu szyberdachu szum nie jest natarczywy.
Fajnie gby było gdyby palił 2 litry na 100.000 km ale waży 1400 kg i musi coś wypić. na trasie 800 km (autostrada 120 - 140 km/h) spalił mi 7,5 litra na sto - to chyba fajnie... W mieście gorzej. Ale zawsze można sprofanować autko gazem za 3 tys. zl i już jeździmy za darmo...
Kupiłem używane z Niemiec - więc cena ok. Ale nawet nowe (około 100 tys. zl) jest warte swojej ceny (i są teraz też w wersji diesel). Następnym razem kupię nowe Subaru i będę nim jeździł 20 lat :)) a potem przekażę dzieciom w spadku
zobaczymy po 5 i 10 latach. Na razie jest ok. Wysiadł mi zegarek pod lusterkiem i maty grzewcze w fotelach przednich (poprzedni właściciel musiał coś przekombnować). Dałem maks. liczbę punktów trochę na wyrost ale mam nadzieję, że ADAC się nie myli.
j.w.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 125KM 92kW [l/100km]