Ocena kierowcy - Subaru Forester II

Mikołaj, 10 lat temu
Silnik 2.0 XT 177KM 130kW
Rok produkcji 2003
Subaru Forester II 2.0 XT 177KM 130kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Jeśli ktoś jeździł całe życie samochodem z napędem na przód to ważne żeby pamiętał że zimą jest zimno i ślisko to że auto nie zrywa to nie znaczy że się zatrzyma auto wyrywa do przodu prawie na wszystkim jedynym ograniczeniem jest lód na wodzie śniegu itd przy dobrych oponach nie można zerwać przyczepności mimo że mam ponad 200 km i moment też większy niż seria.
Ogólnie jestem zadowolony ale zdecydowanie auto specyficzne zwłaszcza zaturbione egzemplarze nie polecam dla zwykłych zjadaczy chleba trzeba pilnować oleju i parametrów ja mam zegary żeby mieć kontrolę nad silnikiem. Auto fajne do tuningu (niekoniecznie wiejskiego) mam wymieniony zawias i o seryjnym niewiele mogę powiedzieć, wymieniony wydech dolot IC i jestem po czipie auto fajnie jedzie ale lubi wysokie obroty i lubi wypić. Jak ktoś chce oszczędne auto to niech nie kupuje Subaru bo szkoda auta i pieniędzy. Przyjemna jazda zaczyna sie od 12 litrów w mieście 14 litrów i naprawdę nie wiem czy jest górna granica myślę że 20 też nie jest problemem. ASO to tragedia nie można się dogadać.
Drogi w naprawach ale na razie nie miałem problemów poza przepływką. dobrze znosi wzrost mocy przynajmniej narazie
Miałem auta z lespzą "szybszą" skrzynią ale może nie umiem w nim zmieniać biegów
4x4 + Tein robią swoje ciężko powiedzieć jak to jeździ na seryjnym zawiasie bo go nie miałem
Widać sporo ale czujniki cofania by się przydały tak z przyzwyczajenia
Ma to co trzeba tam gdzie trzeba jak ktoś lubi minimalizm to jest ok jak ktoś lubi dużo wyświetlaczy i lampek to niech kupi inne auto
I tutaj się zdziwiłem silnik grzeje się dość długo ale ciepło do kabiny dociera stosunkowo szybko. Klima mogłaby być lepsza ale ja mam czarne auto i może dlatego latem chwile trwa zanim wychłodzi wnętrze
Z seryjnym tłumikiem jest w normie, z 2,5" Howard & Scott jest głośno powyżje 3500 ale ogólnie ciszej niż się spodziewałem
Jak ktoś chce tym jeździć 50 tys rocznie to niech kupi inne auto fajnie się tym jeździ ale raczej dla zabawy aczkolwiek jak słyszę ile znajomi wydają na serwisowanie nowych aut tej samej klasy to nie jest źle
Specyficzne auto można stwierdzić że totalne G a można się zachwycać trzeba lubić te auta są specyficzne
Przepływomierz, silniczek spryskiwacza, tuleje tył

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 XT 177KM 130kW [l/100km]

14,3