Ocena kierowcy - Subaru Impreza II Sedan

Silnik 2.0 i 16V WRX 225KM 165kW
Rok produkcji 2002
Subaru Impreza II Sedan 2.0 i 16V WRX 225KM 165kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Karoseria : korozja
Samochód kultowy i warty swojej ceny. tylko nie zawsze może być dobrym pomysłem jako pierwszy samochód w garażu. lepiej się sprawdza jako wóz dodatkowy.
Silnik w Subaru to coś pięknego. duża moc, moment obrotowy, elektryzujący dźwięk, turbo i blow-off!! nic nie można mu zarzucić. montując LPG zwrócić tylko uwagę na jakość instalacji. musi być najwyższa.
Subrak był wyposażony w skrzynię automatyczną. wszystko było super do czasu awarii ABS...
Zawieszenie i układ kierowniczy to mocny argument tego wozu. Mój model był sprowadzony z USA wiec te elementy były bardziej \"rozbujane\" niż w wersji UE ale dla mnie stanowiły idealny kompromis na naszych drogach.
Trudno oczekiwać cudów od mocno usportowionego auta. ale jak na tę klasę dobrze mimo mikroskopijnych lusterek i spojlera z tyłu.
Subaru nie rozpieszcza nadto wyposażeniem, ale wszystko znajdowało się tam gdzie powinno.
wydajność klimatyzacji była dość ograniczona, coś jak mysz z astmą;). nagrzanie wnętrza w zimie przychodziło z większą łatwością.
Tu akurat nie ma na co narzekać. 2+2 dobrze się sprawdza.
Jeśli ktoś oczekuje. że będzie cicho jak w mercedesie niech zapomni:)szyby bez ramek przy 100km/h zaczynają delikatnie gwizdać, plastiki czasem popiskują, słychać pracę całego wozu ale i tak dźwięk silnika robi swoje. powtórzę się- coś pięknego.
Ceny przeglądów i napraw w ASO potrafią wyrwać z butów. proponuje dobrych mechaników.
Za markę i tę całą otoczkę trzeba słono zapłacić. wg mnie warto!
bez zastrzeżeń.
kilka zasad: 1, wszystko robić na bieżąco. 2. tylko najlepsi mechanicy! a powinno być dobrze

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V WRX 225KM 165kW [l/100km]

16,9