Ocena kierowcy - Subaru Impreza II Sedan

Ami, 12 lat temu
Silnik 2.5 i 16V RS 167KM 123kW
Rok produkcji 2005
Subaru Impreza II Sedan 2.5 i 16V RS 167KM 123kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : AWD subaru, zawieszenia.
Silnik : panewki, uszczelki pod glowica
Karoseria : rdza
Przeniesienie napędu : skrzynia, hamulce
nie jest dobrze. spodziewalem sie wiecej, biorac pod uwage reputacje subaru. gdyby zabrac naped AWD ten samochod nie ma zadnych argumentow. moze inne wersje, diesel, WRX czy STI... drogi w zakupie, drozszy w eksploatacji niz konkurencja, z niezawodnoscia nie jest rozowo, dosc niewygodny, uroda dyskusyjna, rdzewieje. za to doskonaly na zime ( o ile komus nie przeszkadza lomot spod maski zanim silnik sie rozgrzeje).
2.5 SOHC H4 niczym szczegolnym sie nie wyroznia. znam lepsze silniki o tej pojemnosci.
jedynka i wsteczny ciezko wchodza czasami.
najmocniejszy punkt samochodu. naped AWD najlepszy w klasie (pomimo ze moja wersja to tylko RS w wersji z manualem ma staly rozklad 50:50 i otwarte dyfry). zawieszenie twardo zestrojone, swietnie trzyma sie drogi.
nieistotne dla mnie, ale jak komus zalezy na tej informacji, to jest OK.
nieistotne dla mnie.
przecietnie
to jest maly samochod, wiec miejsca tez jest malo. jak na kompakt moze byc, chociaz u komkurencji jest lepiej.
fatalne.
zuzycie paliwa stosunkowo wysokie. ale to cena za naped AWD.
byl drogi w zakupie, w porownaniu do konkurencji (jakkolwiek z napedem na jedna os). na naprawy wydaje co najmniej tyle ile na inne moje auta.
na razie nie jest zle. moze dlatego, ze tam nie za bardzo ma sie co psuc (kiepskie wyposazenie).
mam juz drugi silnik. pierwszy padl przy 130tys, drugi przy 90tys zaczyna halasowac (panewki). zrobione zawieszenie, kompletny wydech. wiele egzemplarzy rdzewieje, moje na razie sie trzyma. zle wchodzi wsteczny i jedynka. hamulce ponizej przecietnej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i 16V RS 167KM 123kW [l/100km]

10,3