Ocena kierowcy - Subaru Legacy I Sedan

Kazimierz Piotrowski, Włocławek, 21 lat temu
Silnik 2.2 4WD 136KM 100kW
Rok produkcji 1991
Subaru Legacy I Sedan 2.2 4WD 136KM 100kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Gdy go kupowałem nie byłem do niego przekonany, znajomi odradzali bo mówili ze nie wyrobie na kosztach eksploatacji. Ale ja zawsze wierzyłem w japońską niezawodność i zdecydowałem sie na zakup. Teraz jak widze miny sąsiadów jak wsiadam w zimie do auta, odpalam bez niczego i ruszam bez problemów to aż mi ich szkoda, 4x4 robi swoje, zima nie zima auto drze do przodu. Jak patrze na biedne niemieckie auta, oraz francuzkie awaryjne szroty to aż mi żal ich właścicieli. Ludzie polecam ten model, jeżeli traficie na zadbane auto z przebiegiem do 200tys.km to bierzcie w ciemno, silniki są robione tak aby do remointu głównego przejeżdżały do 500tys.km!!!! Swoim pojeżdze jeszcze ze dwa lata, szkoda mi go sprzedawać ale mam ochote na Legancy z 1994r!!!!
Wspaniała praca silnika szczególnie w wyższym zakresie prędk. obr., znakomity dźwiek boxera
mimo przebiegu 190tys.km skrzynia chodzi jak marzenie, biegi wchodzą jednym palcem, wsteczny również!
tu nie trzeba nic dodawać, naped 4x4 sprawia że auto ma ogromny zapas bezpieczeństwa czynnego w każdych warunkach pogodowych, bezpośredni ukł. kierowniczy
Nie ma problemów z cofaniem, widoczność z wnętrza bardzo dobra
Praktycznie wszystko jest na swoim miejscu, bardzo bogate wyposażenie. Szczególnie extra prezentują sie drzwi bez ramek wokół szyb!!!
Nagrzewnica bardzo wydajna, miałem klime ale narazie nie działa, musze pojechać do serwisu i nabić, ogólnie znakomite przewietrzanie wnętrza dzieki wielu otworom wentylacyjnym i recylkulacji powietrza
Komfortowe warunki podróżowania na wszystkich fotelach, oczywiście najlepiej ma kierowca, z tyłu jedynie pasażerowie pow. 190 cm mogą nażekać na przestrzeń nad głową, ale to nie mój problem!!!
Cichutko, cichutko, jedynie powyżej 4000obr słychać piękny dźwiek boxera, tak poza tym kilka krotnie zdarzyło mi sie zapomnieć na skrzyzowaniu o pracy silnika, dopiero po obrotomierzu widać ze pracuje, zero wibracji!
Jeżeli chodzi o zużycie paliwa, auto ma pojemność 2.2l czyli nie mało, na trasie nad podziw oszczędny, około 7-8l, w mieście przy spopkojnej jeździ nie przekracza 11l
Stosunek cena do jakości-b.dobra, lejesz i jeździsz. Tylko pamietaj, dbaj o auto, wtedy sie odwdzięczy!!!
Ta rubryka jest njprzyjemniejsza, autem jeżdże po naszych drogach 4 lata, zrobiłem 90tys.km i nic przy nim nie robie, poza częściami eksploatacyjnymi, wczesniej jeździłem Hondą Civic z 1991, nieporównywalnie wytrzymalsze auto, wnętrze dobrze spasowane, nic nie trzeszczy, zawieszenie cichutkie, narazie nie zamierzam zmienić marki na żadną inną
hehehe, co tu dużo pisać, oprócz jednego kapcia którego złapałem podczas 4 letniej eksploatacji nic, nawet amortyzatorów nie wymieniałem, znakomite auto na nasze drogi, dziur w ogóle nie czuć, zawieszenie odporne na koleiny, pogratulować!!!
Subaru Legacy I Sedan