Ocena kierowcy - Subaru Legacy IV Kombi

Silnik 2.0 i 16V 165KM 121kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Subaru Legacy IV Kombi 2.0 i 16V 165KM 121kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : i silnik; czy kupilbym to auto raz jeszcze - niestety takich już nie robia. Nawet Subaru ma Levorga z turbiną i automatem lub Legacy w dieslu (benzyna z automatem i strasznie droga)
Układ elektryczny
Na samochodzie można polegać. Nigdy się nie zepsuł w trasie, poza typowymi naprawami eksploatacyjnymi (rozrząd, rura wydechowa, sprzęgło, hamulce) praktycznie zero awarii. Tylko ostatnio w 10 roku eksploatacji coś mruga ksenon i włącza się kontrolka silnika (podobno jakiś czujnik padł). Świetne zawieszenie, 100% pewności. Fajny silnik, chodzi jak w zegarku, lubi od czasu do czasu by nasisnąć na gaz. Pali w cyklu mieszanym srednio 9-10 l. Wnętrze bardzo dobrej jakosci, po tylu latach użytkowania nie widać otarć foteli, wytarcia klamek, podłokietników czy kierownicy. Teraz już takich samochodów to chyba nie robia juz nawet japończycy.
Szybka reakcja, przyjemne brzmienie, żeby była moc lubi obroty. Pali dosyc jednak duzo, ok. 9-10 l. Bezawaryjny. Lubie wyprzedzać (jak nic nie jedzie z przodu, dla przyjemności) od czasu do czasu na dwojce czy trójce, mam wrażenie ze to auto ma 200 km a nie 165.
W sumie ok. Wymaga trochę siły, nie to co w Toyocie gdzie mogę zmieniac biegi jednym palcem, ale wolę jednak jak w Subaru. Nie zawsze wchodzi wsteczny, troszkę gdzieś przyciera przy zmianie z 2 na 3
Rewelacja. Tyle w temacie. No i jeszcze przejeżdzam przez 20 cm warstwę swieżego śniegu na wąskiej drodze dojazdowej mając ogrodzenie w odleglości 30 cm. Koleiny - fajnie zbiera.
Dobra widoczność, nie potrzebuję czujników
Przejrzysta tablica rozdzielcza, nie rozprasza mnie komputer na 8 cali ani jakaś badziewna elektronika
Bardzo szybko w zimie się nagrzewa. Klima daje ostro, ja tak lubię, zona mniej
Jest ok, ale w wielu autach w tej cenie jest więcej miejsca. Coś pomiędzy Astra i Insignią, czy Auris a Avensis. Ja to sumie lubię, może dlatego że sam jestem szczupły
Mogloby być lepiej, ale silnik ma fajna barwę.
Pali 9-10 l w cyklu mieszanym. Niskie jak na tę klase koszty napraw, przeglady co 15 tys. km średnio 1000-1500 zl
Koszt przejechania 1 km jest ok, w zamian ma się dużo frajdy
Dopiero coś wyskoczyło w 10 roku, (jakiś czujnik, coś z zarówką) nie licząc silnika do tylnej szyby, ale nawet lepiej bo sie dzieciaki nie bawią.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 165KM 121kW [l/100km]