Ocena kierowcy - Subaru Legacy V Sedan

Rok produkcji 2013
Subaru Legacy V Sedan 2.5 i 167KM 123kW od 2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Prawie ideał.
Inne : Brak.
Moje pierwsze Subaru, jestem pozytywnie zaskoczony tym autem... Myślę że nie ostatnie Subaru w moim życiu...
Mam silnik FB25, bo moje auto jest po lifcie - import z USA. Silnik 173KM niebywała elastyczność i rozsądne spalanie... O dźwięku nie wspominam... extaza (jestem motocyklistą, wiem co mówię :P prawie jak V2 Desmo ...)
6 biegowy manual chodzi tak jak powinien, lekko i precyzyjnie, bez uwag. Bez zgrzytów.
Niebywałe, jak czuć różnicę w prowadzenie permanentnego 4x4. Prowadzi się jak przyklejony bolid... Nie tylko na śliskim.
Auto do niektórych przemawia, do niektórych nie. Dla mnie jest piękne i indywidualne, nie tonie w morzu SUPER, Passatów i innych tysięcy na polskich ulicach.
Tak jak mam być, bardzo dobrze. Widoczność świetna w każdą stronę.
Wszystko na swoim miejscu. Nie ma XXI wieku w środku, klasyczna deska i rozmieszczenie elementów.
Manualna klimatyzacja okazała się strzałem w 10 w kwestii chłodzenia, sam dobieram temperaturę jaka wlatuje do auta. Automatycznej klimy mi nie brakuje. W zimę też się można dogrzać :)
Niesamowite, jak oni zrobili tyle przestrzeni z przodu i z tyłu mając pod podłogą wał i most i do tego 500litrów bagażnika? Dla mnie w porównaniu z poprzednimi autami magia.
Do 140 jest bardzo dobrze. Powyżej - na niemieckich autobanach - dźwięk boksera jest bardzo wyraźny. Po 8h jazdy może męczyć.
Na razie oprócz wymiany jednego oringu pod czujnikiem nic nie robione. Spalanie średnie 8,2 litra. Na trasie w Polsce 7,5litra. Na autostradzie 140km/h na tempomacie 8,2 litra. Olej 0w20 Eneos - normalne ceny.
Jestem zachwycony autkiem. Wyniosło mnie śmieszne pieniądze za taki rocznik i stan. Jest bardzo dobrze.
Brak. Jeden podciekający oring.
Brak. Mam nadzieję że tak pozostanie na dlugo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i 167KM 123kW [l/100km]

8,2