Ocena kierowcy - Subaru Levorg Kombi

nowynowy, 4 lata temu
Silnik 1.6 GT 170KM 125kW
Rok produkcji 2017
Subaru Levorg Kombi 1.6 GT 170KM 125kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik ze skrzynią współpracuje genialnie. Ułożył się przy przebiegu ok. 15000 km. Trzeba nauczyć się korzystać z trybu sport - świetna dynamika i niższe spalanie przy dynamicznej jeździe.
Inne : Auto cały czas mi się podoba, nic nie trzeszczy, jeździ lepiej niż nowe.
Jestem tutaj ponownie (patrz moja wcześniejsza ocena jako nowynowy) żeby trochę odczarować samochód po przejechanych ponad 70000 km. Mam nadzieję, że weryfikacja opinii pomoże przyszłym nabywcom do podjęcia dobrej decyzji!
Wydaje mi się że po około 15000 km silnik sam się przeprogramował z "bezpiecznego" na normalny tryb pracy. Na początku miałem wrażenie, że będzie wymagane indywidualne mapowanie, aby w pełni wykorzystać osiągi silnika w połączeniu z zastosowaną skrzynią biegów. Teraz auto jeździ tak jakby nauczyło się kierowcy (albo na odwrót): duża dynamika, niższe spalanie, lepsze osiągi. Jazda zimą tym autem to bajka.
Początkowo wydawało mi się, że skrzynia nie pozwala jeździć autem dynamicznie. Byłem w błędzie: auto śmiga jak oszalałe ale trzeba pamiętać aby używać trybu sport. Dynamiczna jazda ze skrzynią w normalnym trybie sprawia, że auto więcej pali i się po prostu męczy.
Po doświadczeniach z 20 samochodami uważam, że levorg jest pod tym względem idealny.
Brak śladów eksploatacji.
Wszystko widać:)
Dalej jestem zadowolony. Wygodny fotel w wersji z elektryczną regulacją, czytelna deska rozdzielcza, wszystkie przełączniki pod ręką, brak zbędnych bajerów.
Tutaj też nic się nie zmieniło wszystko działa idealnie ALE tak jak inni użytkownicy zauważają między 20 a 21 stopni jest jakaś dziwna przepaść tzn. przy 20 chłodno, a przy 21 grzeje mocno. wtf?
Nikt nie narzeka.
Bez zmian. Nie wyciszyłem i powyżej 150 robi się głośno. Do 120 km/h doskonale.
Wbrew obawom ceny części (tarcze, klocki, oleje, filtry) nie przekraczają tych dla marek popularnych (ford, opel, skoda itd). Nie wiem czy są zamienniki czy chińczyki bo takich nie szukałem.
Tutaj napiszę to co wydaje mi się jest najistotniejsze: Auto kosztowało 128000 pln z pełnym wyposażeniem i w topowej konfiguracji gdzie np Opel Astra wychodził 140000. Do dzisiaj nic się nie zepsuło, nic nie trzeszczy, dalej świetnie wygląda, jeździ lepiej niż na początku. Mój nalepszy zakup do tej pory.
Brak.
Brak.