Ocena kierowcy - Subaru Levorg Kombi

Piotr, 2 lata temu
Silnik 1.6 GT 170KM 125kW
Rok produkcji 2015
Subaru Levorg Kombi 1.6 GT 170KM 125kW 2015-2017 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Auto jest niskie co w połączeniu z Symmetrical AWD zimą daje spory komfort i poczucie bezpieczeństwa nawet na oblodzonej drodze
Zawieszenie : Jeszcze nie miałem okazji, ale ponoć wadą w tym samochodzie są tuleje tylnego zawieszenia, które mają w nawyku mocno się wybijać. Na szczęście koszt nieduży
Miało to być w miarę szybkie, rodzinne kombi z pojemną paką, które nie zalatuje tandetą. Spełniło te wymagania w pełni! Musiałem się pożegnać ze swoim sedanem, na rzecz nowego członka rodziny. Zakup Levorga był strzałem w dziesiątkę. Pojemna paka, mocy wystarczająco, japońska jakość wykonania, za to wnętrze całkowicie nie japońskie w stylistyce (skory robią robotę) :) Po 2 tys. w 2 miesiące od zakupu na razie brak objawów jakichkolwiek usterek. Silnik pracuje cichutko, niestety nim się nagrzeje pali jak smok. Auto sprawdzi się raczej w podróżach dłuższych niż wypad do sklepu. Silnik dosyć czuły na obroty. Przy spokojnej jeździe CVT w obrotach 1700/min, spala około 8L, jednak już przy 2200 potrafi wskoczyć do 12L. Auto raczej na dłuższe wyjazdy niż tylko do sklepu bo przez pierwsze 5 minut przy temperaturze 0°C pali nienormalne ilości paliwa.
Cichy, bezawaryjny. Dynamika zaskakująco dobra na automat 175KM.
W trybie "I" dosyć późno reaguje na pedał gazu. W trybie "S" jest całkiem nieźle jak na rodzinne kombi. Warto zwrócić uwagę na dziwne zachowanie wirtualnego biegu przy wyższych prędkościach - następuje drobne wrażenie "redukcji" biegu, pomimo jednostajnego trzymania gazu w tej samej pozycji
Bajka. Reakcja natychmiastowa, jak w sportowym aucie.
6 latek. Nie widać samoistnych oznak korozji
Na plus
Sporo schowków i półek, aczkolwiek nie rozumiem pomysłu na przesuwany podłokietnik nad cupholderami.
Nie zauważyłem jakichś problemów, ale brak wentylacji na tylną kanapę sprawia wrażenie dziwacznego rozwiązania
Przestrzeni jest na prawdę aporo.
Z opinii w internecie myślałem że jest znacznie gorzej. Nie jest to segment E, raczej coś pomiędzy C i D. Jest poprawnie. Hałas dochodzi z nadkoli i drzwi.
Nie jest to tanie auto, ale zwraca się dzięki bezawaryjności

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GT 170KM 125kW [l/100km]

9,7