Lista ocen Subaru Outback II (20) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~jaro555
Kombi 3.0 209KM 154kW
Mogłaby być szybsza, na kick-down reaguje trochę ospale, ale jak już zredukuje to wciska w fotel - nawet przy 120 km/h kickdown powoduje redukcje i wciska w fotel. Jak na "tamte" czasy to jest super, ale obecne dwusprzęgłowe i cvt są szybsze. Co z tego jak DSG po 200 tys jest do remontu za 10-20 tys PLN (zależy gdzie). Automat w tej generacji OBK jest praktycznie niezniszczalny (oczywiście odpowiednio serwisowany)
~igimigi7@gmail.com
Kombi 3.0 209KM 154kW
pojawiły się opinie co do szybkości i faktycznie, miewa się odczucia lekkiego opóźnienia. Jednakże po rozmowach z fachowcami stwierdzam, że tak powinno być i automat w niektórych okolicznościach myśli trochę za nas ( opóźnienie w ruszaniu na wstecznym) opcja sport - brawo, opcja zima - jeszcze lepiej
~witekprytek
Kombi 3.0 209KM 154kW
Od jakiegoś czasu jeżdżę tylko autami ze skrzynia automatyczna i porównujac do poprzedników (MB, Opel) tutaj również Subaru pozostaje na 1 miejscu. Skrzynia miękko zmienia biegi w dół przy wyprzedzaniu, gładko pracuje w trybie eco jak i sport. Doskonale radzi sobie w warunkach zimowych.
~Outback
Kombi 3.0 209KM 154kW
Skrzynia szybko zmienia biegi i dostosowuje się do położenia pedału gazu, jeździłem ze skrzynią DSG w passacie, Q5, Kodiaq i tam skrzynia nie zawsze zmieniała biegi w tedy kiedy tego potrzebowałem.
~nazwal
Kombi 3.0 209KM 154kW
a jest tam w ogóle jakaś skrzynia? ;-)) wciskam pedał gazu i jadę , to mój pierwszy automat i dopiero się uczę (a trzeba się nauczyć szczególnie wyprzedzać bo na razie do pełen kick down i alleluja do przodu)
~Caukers
Kombi 2.5 165KM 121kW
4-ro stopniowy automat z opcją "POWER" (sport) oraz "SNOW" działa bez zarzutów ale niestety to nieco przestarzały typ skrzynii, więc brakuje możliwośc sekwencyjnej zmiany biegów no i conajmniej 5-tego biegu.
~ADAM
Kombi 2.5 165KM 121kW
automat ma 4 biegi, nie mam porownania z innymi skrzyniami aut. trzeba na pewno wyczuc jej prace po ok 2 tys km wiadomo jak reaguje i jak jej uzywac
~kot75
Kombi 2.5 165KM 121kW
kolo 100tki robi sie wolem - to chyab skrzynia w kazdym razie z tiptroniciem z audi 2,5 tdi 99to nie ma co porownywac a koni ma o 17 wiecej.
~PiotrekM
Kombi 2.5 165KM 121kW
bajka automat inteligentny. Reaguje przerzucaniem biegu na niższy lub wyższy w zalezności od wciśnięcia pedału gazu.
Dziennik kosztów dla Subaru Outback II
17,0
13,9
~Rycerz mocy
Kombi 2.5 165KM 121kW
To jedyny mankament, 4 biegi w automacie, mało płynne w porównaniu do nowych aut. Ogólnie do przyjęcia.