Ocena kierowcy - Suzuki Grand Vitara I Standard

Silnik 2.0 i 16V 127KM 93kW
Rok produkcji 2004
Suzuki Grand Vitara I Standard 2.0 i 16V 127KM 93kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Miło mruczy, leję mu 5w40 Total Quartz, zużycie oleju ok. 0,3 L/1000 km (cieknie miska i uszczelnienie wał korbowy/skrzynia). 5Kkm zaaplikowałem prewencyjnie ceramizer CS przed zimą, gdyż auto było sprowadzone prze poprzedniego właściciela z Niemiec, więc realny przebieg może wynosić ~500000km. Świece prewencyjnie co 20 Kkm, stan oleju sprawdzam co tydzień. Serwis LPG co 10Kkm. Ostatnio moc lekko spadła - sprawdzajcie wiskosę wenstylatora chłodnicy :) Tytan przyspieszenia to nie jest, wysokie obroty 3000-3500 obr/min wskazane, 3500 zalecane.
Japonio, why? Biegi wchodzą trochę jak w Ursusie, dwójka na zimnym za pierwszym razem lekko zgrzytnie. Lekko chroboczą łożyska, guma pod mieszkiem lewara pęknięta, słychać szum powietrza (ktoś wcześniej może majstrował?). Żałuję, że nie zdecydowałem się na automat (ponoć niezniszczalny).
Coż, układ kierowniczy na asfalcie żyje własnym życiem, ale za to w terenie można docenić swoistą lekkość bytu. Można kręcić małym palcem u stopy.
Pozytywne, azjatyckie zaskoczenie - moja GV, rocznik 2004 wykazała lekkie tendencje do gnicia jedynie nad bakiem i w nogach kierowcy (oddana do konserwacji ramy + podwozia + podłogi w marcu 2020). Rama (!) praiwe igła (bez spawania) , progi igła, nadkola igła. Podłoga u kierowcy tylko powierzchowny nalot, warto sprawdzić podłogę pasażera (cieknący parownik klimy, zatkane odpływy podszybia). Jak na Suzuki mega OK (a miałem wcześniej Jimny..........).
Absolutnie nie przyciemniajcie tylnej szyby)... Mam wersję z ogrzewaniem bocznych lusterek - mega
We śnie trafiam we wszystko. "Wincyj bagażnika"! Przydałby się delikatny lift zaieszenia (2")?
Jedynie sprężarka i wentylator klimy chodzi trochę głośno, ale w końcu ma 16 lat
Jak na auto tych gabarytów nie jest źle.
Spox
Najlepsze 4x4 jakie miałem dotąd
Jedyna usterka jaką miałem przez rok to samoistne poluzowanie się śrub łącznika stabilizatora, usunięte samodzielnie płaskim kluczem 13 ;) + check engine (zajechane świece, wymienione we własnym zakresie).
Brak :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 127KM 93kW [l/100km]