Ocena kierowcy - Suzuki Ignis II Hatchback

Silnik 1.3 i 16V 94KM 69kW
Rok produkcji 2005
Suzuki Ignis II Hatchback 1.3 i 16V 94KM 69kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Posiadam to auto od roku, kupiłem używane z przebiegiem ponad 200 tys i o ile na początku naklnąłem się na ten samochód jak cholera, o tyle teraz uważam że dokonałem bardzo dobrego wyboru. Jak na tą klasę auto bardzo zwinne, aż przyjemnie się nim jedzie. Do tego bezawaryjne i z bardzo dobrymi blachami. Oczywiście, na początku jak się kupuje używane auto trzeba go doprowadzić do porządku, ale jak już się to zrobi to jest naprawdę fajnie. Jeżdże nim także po autostradzie i do 100 km na godzinę można spokojnie jechać, powyżej setki jeżeli jest wiatr to już czuć brak stabilności na jezdni. Prawdopodobnie jest to kwestia dosyć wysokiego zawieszenia w tym samochodzie. I prawdą jest że skrzynia biegów w tym aucie topornie działa - ale to akurat nie jest dla mnie żaden problem, do ciężko wchodzących biegów można się bardzo łatwo przyzwyczaić. Jedyne co mnie wkurza to to że ten samochód nie bardzo współgra z lpg - za kilkadziesiąt tysięcy kilometrów czeka mnie remont silnika. Gdybym miał jeszcze raz kupować auto to z całą pewnością bym go kupił, zastanowiłbym się tylko nad lpg, bo o ile obniża to mocno ceny podróży samochodem, o tyle nie pasuje to kompletnie do tego auta
Bardzo dobra jakość, dobre przyspieszenie.
Czasami nie wchodzi wsteczny i trzeba parę razy próbować.
13 lat i żadnej rdzy!!!!
Auto jest bardzo słabo wyciszone, przy prędkości 90km/h ledwo można słuchać radia.
Niestety, elektryka czasami przysparza problemy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 i 16V 94KM 69kW [l/100km]

7,7