Ocena kierowcy - Suzuki Liana Hatchback

Silnik 1.4 DDiS 90KM 66kW
Rok produkcji 2005
Suzuki Liana Hatchback 1.4 DDiS 90KM 66kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Daję 5 bo uważam że jest tego warta
Silnik trochę głosny ale za to elastyczny i bardzo oszczędny. Jedna gwiazdka mniej za problem z lampką podgrzewania świec żarowych. Podobnie jak u kolegi który opisywał swoją liane TDI poniżej. Po jakichs 650 KM zaczeła się palić w czasie jazdy. Na szczęście w jednym z warszawskich serwisów wiedzieli co sie dzieje. Sprawa dotyczy świec żarowych a nie przekaźników jak sugerowały inne (kiepskie) serwisy. Podobno to standard w nowych lianach z silnikiem TDI, fabrycznie montowane świece padają jak muchy (są to niemieckie beru zamiast japońskich NGK). Po wymianie wszystko wruciło do normy. W sumie 40 Min roboty w serwisie.
W sumie OK. Z każdym dniem działa precyzyjniej.
Dobrze spisuje sie na polskich drogach. Jest w sam raz. Dobrze tłumi nierówności i nie ma problemu z koleinami.
Super. Wszystko widać w każdym kierunku.
Wszystko pod ręką. Trochę małe schowki w dzwiach ale to nie jest najważniejsze
Bardzo dobrze działa klima podczas osuszania szyb. Ogrzewanie też jest OK. Bardzo szybko nagrzewa wnętrze.
Jestem dość duży (czytaj z nadwagą) ale siedzi mi sie bardzo wygodnie i nie mam problemu z przeciskaniem sie pomiędzy kierownicą i fotelem. Przy odsunietym maksymalnie fotelu kierowcy, pasażer z tyłu ma sporo miejsca na nogi. Dla mnie super.
No w TDI jest troche głośnawo przy rozpędzaniu i dodawaniu gazu. W czasie jazdy ze stałą prędkością jest OK. przy 140 można rozmawiać swobodnie i słuchac radia.
Doskonałe spalanie. W mieście pali mi 6.5 L ON w trasie jesczenie sprawdzałem. Pierwszy przegląd po 1000 to wydatek ok 250 PLN. Natomiast świeca żarowa była wymieniona na gwarancji, czyli za darmo.
Super autko za "niewielką" (zależy dla kogo) kasę jak na tą klasę i wyposażenie.
Poza świecą raczej wszystko OK. bez uwag.
BRAK

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 DDiS 90KM 66kW [l/100km]