Ocena kierowcy - Suzuki Swift II Sedan

LUC, pitulalukasz@tlen.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1995
Suzuki Swift II Sedan 1.3 68KM 50kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jest naprawdę dużo miejsca dla pasażerów i bagażu. Nawet sprytny silniczek no i niezawodność. Jeżeli się o niego zadba to naprawdę można nim trochę pojeździć.
Karoseria : To już mój drugi SUZUK, stary był po wypadku i blacha leciała jak cholera
Jak za te pieniądze to rewelacja. Jeżeli ktoś nie będzie oczekiwał od tego modelu szybkości PORSCHE, zwrotności BMW i komfortu Merca to będzie naprawdę zadowolony. Ja za swojego pół roku temu dałem 4,2tys. zł. Samochód od piewrszego właściciela z Niemiec, przebieg 64tys. (książka), klima, wspomaganie, elektryczne lusterka, immobilaizer, roczne opony letnie. Jedyne co bardzo przeszkadza to zby miękkie zawieszenie z tyłu samochodu. Mój nawet jak jedziemy z żoną potrafi na małym krawężniku zawadzić chlapaczami, już nie mówię o 4 osobach i bagażu. Słyszałem, że można mu zapodać twardsze sprężyny. Robił to ktoś z Was?Co prawda już trzeciego bym nie kupił :) ale na początek lub dla młodej pary jest ok.
Mój SUZUK ma 74.500km przebiegu więc silniczek jak się go rozkręci to nawet idzie. Ogólnie jak na 68KM i 99Nm to jest ok. Ciężko oczekiwać osiągów gti. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.
To mój drugi SUZUK. W starszym skrzynia chodziła trochę lepiej, w tym lubi często haczyć.
Na równe drogi jest ok. Na naszych jest już gorzej ale tragedii nie ma, jak się jeździ normalnie bez szaleństw to nawet jest dobrze, ale każdą dziurę czuje.
Widać wszystko co trzeba no i te lusterka wsteczne, rewelacja
Poza regulacją lusterek na zewnątrz pojazdu :/ Teraz mam elektryczną :) jest ok. Duży bagażnik, w którym niestety leży koło zapasowe. Zastanawiałem się nad zakupem dojazdówki. Jeżeli ktoś ma to bradzo proszę o kontakt.
Bardzo szybko się nagrzewa latem, zimą jak się przystawi chłodnicę jest ok. Mój drugi SUZUK ma klimę więc jest ok. Co prawda korzystałem z niej może 2-3 razy (kupiłem go we wrześniu 2007r.) ale działa bardzo dobrze
Jak dla 4 osób jest naprawdę wygodnie, dużo miejsca na nogi ale wymiary jednoznacznie wskazują na wymiary japończyków :)
I tu kicha, szumi, że hej. Mój pierwszy był po wypadku więc byłem przekonany, że nie został należycie zrobiony. W nowym jest tragedia, szumi jak cholera. Na dłuższe trasy lepiej zabrac korki do uszu. Nawet myślałem, czy nie dokleić uszczelek w drzwiach :) Też tak macie?
Aktualny SWIFT, który też ma instalację LPG pali mi dużo w porównaniu do starego, który był identyczny (nawet kolor), miał dużo większy przebieg a palił mi max 7l gazu na mieście!!!Kilka razy na trasie jak jechałem sam i ok. 100km/h spalił mi 5l gazu!!!!Stary palił mi naprawdę ok. 6l gazu!!!To były czasy ":) Dlatego splanie tego w granicach 8 - 9,5l wydaje mi się duże. Co prawda mam wspomaganie i klimę ale jak na 1.3 to chyba trochę dużo.
J/w. Ale blachy za cienkie!!!Przy wypadku, kaplica!!!
Mam go od pół roku, zrobiłem nim 10tys. km i jak do tej pory jest ok. Zdecydowałem się na zakup drugiego SUZUKA ponieważ starym jeździłem 2,5roku, zrobiłem ponad 70tys.km i naprawdę poza rzeczami typu łożysko w kole z tyłu, lekkie naprawy w zawieszeniu przednim czy kosmetyką (był po wypadku) nie robiłem nic. Zmieniałem olej w terminie co 10-12tys. i było ok.
Raz pamiętam stał kilka dni na parkingu (to była jesień) i nie chciał odpalić, kręcił ale nie chciał załapać, nawet na kalbe. Zaryzykowałem na popych i zapalił. Od tej pory była cisza. Nigdy mnie nie zawiódł na drodze.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 68KM 50kW [l/100km]

8,3