Ocena kierowcy - Suzuki Swift II Sedan

ejnoej@gmail.com, 15 lat temu
Rok produkcji 1992
Suzuki Swift II Sedan 1.3 68KM 50kW 1989-1995 - Oceń swoje auto
Inne : Miejsce w środku - naprawdę pakowny, mały sedanik. O tyle ważne że przy moim wzroście nie w każdym aucie czuję się dobrze. 4 osoby i ich bagaże pojadą bezproblemowo!
Karoseria : RDZA chwyta spody drzwi, podłogę, łączenie dachu i przedniej szyby, maskę
Najważniejsze dla mnie są koszty eksploatacji i bezawaryjność a tu Swift rozkłada konkurencję na łopatki! Brakuje komfortu ale co mi tam! Jest frajda z jazdy... POLECAM ZARÓWNO JAKO PIERWSZE AUTO JAK I DLA RODZINY - wersja sedan
Silnik lubi wysokie obroty, ma dość dużą moc jak na tę pojemność i sprawnie pcha auto do przodu, brakuje jednak elastyczności. Kultura pracy spada wraz z obrotami.
Skrzynia jest dość precyzyjna, czasem ciężko wbić jedynkę lub wsteczny ale mimo to zmiana biegów sprawia frajdę.
Nie ma tu jakichś rewelacji ale po prostu wszystko gra. Zawieszenie jest mało komfortowe, ale za to daje przyjemność z jazdy.
Dość wąskie przednie słupki, duże lusterka zewnętrzne oraz tylna szyba. Generalnie brak problemów z dostrzeżeniem czegokolwiek, mimo że posiadam wersję sedan. Aha - genialna, duża i wysoka przednia szyba! Mam ponad 1,9m wzrostu i nie muszę kucać żeby widzieć kiedy światło zmienia się na zielone. Żaden Volkswagen, Seat, Fiat, Ford nie ma tak dobrej widoczności
Wszystko na swoim miejscu, brakuje kontrolki rezerwy czy zapalonych świateł, a po ciemku ciężko znaleźć włącznik ogrzewania tylnej szyby czy świateł przeciwmgłowych.
Zimą dość szybko leci ciepłe powietrze, wystarczy dmuchawa na 2. biegu żeby odparować szyby, latem nawiew również nieźle daje, choć na 3 i 4 biegu wiatrak jest już dość głośny... Mimo to daję max! W porównaniu do np. Astry - jest bosko!
Mogłoby być minimalnie szerzej, choć pewnie się czepiam. Mierzę ponad 190cm wzrostu i jest mi wygodnie a za mną spokojnie mieści się pasażer podobnego wzrostu. Jak na wielkość auta - jest wręcz doskonale! Polo się chowa, choć to teoretycznie ten sam segment... Nawet Punto II wymięka, w środku po prostu jest wygodnie!
Jedna z najsłabszych stron auta. Przy dłuższej trasie odgłos silnika doskwiera, również zawieszenie pracuje głośno, plastiki lubią trzeszczeć choć tragedii i tak nie ma.
Zdecydowanie najmocniejsza strona auta! Jadąc w góry udało mi się spalić około 4,95l/100km! Średnio w trasie spalanie wynosi 5,5 litra, w mieście około 7. W cyklu mieszanym, w jakim najczęściej jeżdżę nie przekraczam 6,5l/100km. Przeglądy i wymiany części eksploatacyjnych są tanie ze względu na prostą konstrukcję samochodu. Masa tanich zamienników, należy jedynie omijać ASO. A zresztą i tak nic się tu nie psuje :)
Taniocha! A autem można pojeździć ładnych parę lat... Prędzej całe zardzewieje niż się zepsuje!
Hmm... nic nie pamiętam... raz przepaliła się żarówka z tyłu... bardziej problemem jest korozja niż awarie
... nic się nie dzieje :) I TAK POWINNO BYĆ Z KAŻDYM AUTEM! jedynie korozji mogłoby nie być...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 68KM 50kW [l/100km]

6,2