Ocena kierowcy - Suzuki Swift II Sedan

Silnik 1.6 i 92KM 68kW
Rok produkcji 1991
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Suzuki Swift II Sedan 1.6 i 92KM 68kW 1990-1995 - Oceń swoje auto
Kto ma niech się cieszy heh. Jak dla mnie auto ideał. NIEZAWODNOŚĆ , EKONOMICZNOŚĆ ZRYWNOŚĆ-to są główne cechy i zalety.Nigdy mnie nie zawiódł w drodze , zawsze dojechałem do celu. i to mi się w nim podoba. Auto ma 19 lat i będę nim jeździł dotąd aż padnie naprawde i powie że idzie na emeryture hehehe. NOWE SWIFTY TO CHYBA NIE TO SAMO CO KIEDYŚ , CIEKAWI MNIE TO BARDZO.
1.6 92 km , 800 kg. NIEZAWODNY , EKONOMICZNY ,jak na swoja moc itd. MEGA ZWINNY, SZYBKI. Mój 19-latek nie bierze więcej jak 1 litr oleju na 10.000
Bezproblemowa. U mnie wsteczny czasem zgrzytnie.
Samochód do 120 km/h prowadzi się całkiem nieźle po tych polskich wertepach. Powyżej , wiadomo to auto jest bardzo lekkie więc większe prędkości to raczej odradzam. Ogólem twardy, zawieszenie dość głośno pracuje. Tył przy większym obciążeniu siada.
Słupki dobrze umiejscowione , na zakretach wszystko widać , wiesz czy możesz zakręt ściąć czy nie. Do tyłu - norma.
Z przodu ok. dla kierowcy i pasażera. Z tyłu dla dwóch osób też ok. podróż 3 osób z tyłu niezbyt komfortowa. Krótko-4 osoby na wakacje będą jechać całkiem przyjemnie. duży bagażnik. Jeżeli chodzi o przełączniki itp itd - jak na ten rocznik w miarę. + Czytelne tablice + Można wygodnie oprzeć lewy łokeć - Brak podłokietnika na prawą rękę
Wentylacja- przeciętna. Dość głośna na 3 i 4, Ale .... chyba i nowych furkach jak mi się wydaje najlepiej para schodzi na najwolniejszyn nadmuchu. Na 1 głośność jest ok i wydajność też. No tylko czasem też jest i gorące lato....
Mam 178 cm i jestem zadowolony , reszta jak wyżej.
Chyba jedyny minus tego auta. Przy 100 ok , później za głośno.
Przy mojej jeździe tzn. do 120 km/h przy ruszaniu nie w ten sposób że aż wyje i rozpędzaniu na 3 i 4 biegu auto pali na trasie 6.5-7 litrów LPG , w mieście 8. Jest przy tym w miare dynamiczne.
Bez komentarza. CENY CZĘŚCI SĄ CHOLERNIE DROGIE ale zepsuje Ci się coś raz na ruski rok albo i rzadziej.
Drobiazgi .... to mnie drażni a to klapa od bagażnika się nie domyka a to szyba nie chce się opuścić. OBY tylko takie problemy mieli właściciele nowych passków 2.o tdi .... lub innych
Żadnej poważnej usterki przez tyle lat heheheheheh 300 tyś na benzynie, 150 na LPG. -Łożysko po 18 latach eksploatacji- koszt 250 zł. -Tłumik- eksploatacja LPG... OPONY .......

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 92KM 68kW [l/100km]

7,4