Ocena kierowcy - Suzuki Swift IV Hatchback 3d

Cubusb, 11 lat temu
Rok produkcji 2005
Suzuki Swift IV Hatchback 3d 1.3 92KM 68kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Niby mała moc ale jak dokręcisz obrotami to idzie jak burza. Żona w jeżdżąc po Łodzi przerabiała spod świateł większość BMW, Fordów i VW z silnikami 2 razy większymi.
Przeniesienie napędu : Łożyska w skrzyni biegów
Silnik : Termostat
Jest to autko żony, drugi samochód w rodzinie. Po ponad 2 latach użytkowania Mieliśmy zmieniać na kombi z powodu narodzin potomka, ale po obejrzeniu tego co jest na rynku zapadła decyzja o odpięciu poduszki pasażera i pozostawieniu Suzi u nas na duuuużo dłużej. Żona się cieszy że jej ukochane maleństwo zostaje, ja w sumie też jestem zadowolony bo od czasu do czasu daje mi pośmigać tym gogartem :-)
Problem z łoźyskami które szybko zaczynają wyć. Jedyny ratunek to dobry mechanik albo wymiana skrzyni (1500-2000PLN)
Gokart!
Szyby jak w akwarium, wysoka pozycja.
Klima śmiga jak ta lala!!
Szczególnie tył miło zaskakuje, nawet mając 180 cm wzrostu nie mam problemów żeby spędzać tam dłuższe podróże. Tylko jak to w 3d ciężko się dostać na tył.
Szału ni ma...
za darmo na pewno nie jeździ - lać trzeba. Dość łatwo o zamienniki. ASO omijać dużym łukiem a dobry mechanik naprawi Suzy za grosze.
Jako drugie auto w domu albo do miasta albo dla 2 osobowej rodziny. Idealne autko już z wyższej półki ale wciąż w dobrych pieniądzach.
Łożyska skrzyni biegów przy 55000 km - 1000 PLN Termostat przy 40000 km - zamiennik od Clio i tyle w temacie napraw. Ani zawieszenie ani hamulce jak na razie nie były ruszane i jeszcze sporo życia przed nimi!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 92KM 68kW [l/100km]

8,2