Ocena kierowcy - Suzuki Swift IV Hatchback 3d

Markus82, 12 lat temu
Silnik 1.6 VVT Sport 125KM 92kW
Rok produkcji 2007
Suzuki Swift IV Hatchback 3d 1.6 VVT Sport 125KM 92kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Przestronność wnętrza.
Da się jeździć, ale cudów nie ma. Robi dużo hałasu, jak nie patrzysz na prędkościomierz to masz wrażenie, że jedziesz jak głupi, a po zerknięciu... 110kmh :). Generalnie jedzie dopiero powyżej 4-5 tys obrotów, a niżej jest dość słabo niestety. W codziennej eksploatacji ciężko wykorzystać tą moc.
Chodzi okey, ale ewidentnie brakuje 6-tego biegu. Naprawdę nie ma się ochoty przekraczać 90-100kmh bo prędkość czuć 2x bardziej niż w innych autach.
Tu super, trzyma się drogi bardzo dobrze, ale... pod warunkiem, że ta jest idealna. Zawieszenie jest masakrycznie twarde. Czuć mocno każdą najmniejszą nierówność, każdy mały kamień. Niektóre drogi lokalne omijam naokoło - innym autem jadę trasą 20km, a tym nadrabiam prawie drugie tyle - byle jechać w miare dobrą drogą. Na przeciętnej polskiej szosie nie pojedziesz szybciej niż 50-80kmh - wyprzedzają mnie dosłownie wszyscy :).
Do tyłu zero, na boki ciężko (zwłaszcza w prawo jeśli jedzie się z pasażerem). Najgorsze jest stanie na światłach, które są zamontowane na górze nad ulicą - jeśli jestem pierwszy to muszę się nieźle gimnastykować i odchylać, żeby zobaczyć sygnalizator.
Wszystko pod ręką. Wyposażeniowych cudów tu nie ma, więc też nie ma czego szukać :).
Klima działa dość szybko, ogrzewania nie testowałem.
Zadziwiająco dobrze. Z przodu bardzo dużo miejsca i z tyłu o dziwo też.
Tragedia jednym słowem. Jak na auto do zabawy - wszystko okey, ale prędkości powyżej 80kmh to już krew z uszu. Auto sportowe, a na autostradzie czy ekspresówce nie przekraczam 110kmh bo taka podróż męczy po prostu.
Też w miarę pozytywnie. Poprzedni właściciel twierdzi, że nie mógł zejść poniżej 8l, a ja spokojnie mam 6.8l przy 80% miasta/20% trasa. W trasie przy prędkościach 100-120kmh spokojnie poniżej 6l. Za to koszty części - masakra. Prosty przykład - skrzynia biegów - 15 tys zł i nie ma zamienników :). Generalnie jak coś się sypnie to aso kosi więcej niż za marki premium.
Używane są okey bo cena już na poziomie 28-30k, ale nowego w salonie w życiu bym nie kupił. W tej cenie jest miliard lepszych samochodów.
Nic się raczej nie psuje.
j.w.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VVT Sport 125KM 92kW [l/100km]