Ocena kierowcy - Suzuki Swift IV Hatchback 5d

Silnik 1.3 DDiS FAP 75KM 55kW
Rok produkcji 2009
Suzuki Swift IV Hatchback 5d 1.3 DDiS FAP 75KM 55kW od 2004 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamiczny, elastyczny - zdecydowanie ponad oczekiwania
Samochód spełnił moje wszystkie oczekiwania. Mam wrażenie dobrego wyboru. Poza tym odczuwam satysfakcję jak nim jadę. Auto się nie nudzi i dobrze wygląda.
Naprawdę bardzo elastyczny i dynamiczny silnik, świetnie pasuje do tego auta. Kompletny brak "dziury" w obrotach.
Ładnie pracuje, biegi wskakują bardzo płynnie.
precyzyjny, lekko pracujący. Daje wrażenie pełnego panowania nad autem.
Duża przednia szyba, doskonale widać to co najważniejsze. Mały minus dot. wycieraczek. Pracują jakby nieco "chwiejnie" - niepewnie i kiepsko wycierają - od początku. Tył - jeżeli ktoś boi się tzw. "martwego punktu" i ma w zwyczaju oglądanie się za siebie przy zmianie pasa - odczuje kłopoty, bo poprostu nic nie widać. Podobnie przy wyjeździe z ukośnej drogi - wrażenie jak w busie z pełną budą.
Bez zarzutu. Wszystko jasne, przestrzenne i domyślne.
W samochodzie bardzo szybko jest ciepło, nawet w srogą zimę. Nie zauważyłem przesadnego parowania szyb. W razie czego jest klima.
Kto kupuje ten model decyduje się na coś. Środek z przodu - świetny, duży nie ma ścisku i jest naprawdę ok. tył trochę mniejszy ale też bez zarzutu. malutki bagażnik, ale wózek dziecięcy wchodzi po zdjęciu kółek. Ja nie narzekam. Jeżeli komuś się nie podoba, to mógł wziąść inny model. Wielkość bagażnika jest konsekwencją wyglądu i miejsca w środku.
Silnik pracuje dość głośno, ale to kwestia diesla. Zawieszenie pracuje cicho i miło - zgodnie z oczekiwaniami.
Jestem mile zaskoczony...
Ostatnio byłem w salonie Hondy. W cenie nowego Swifta można mieć Jazza lub City z lepszym wyposażeniem... kwestia wyboru.
Na niczym się nie zawiodłem ...jeszcze... Nie podoba mi się praca wycieraczek - dają wrażenie jakby zaraz miały się zatrzymać.
Żadnych poważnych usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.3 DDiS FAP 75KM 55kW [l/100km]