Ocena kierowcy - Suzuki Swift V Hatchback 5d Facelifting

Shar94, 8 lat temu
Silnik 1.2 VVT 94KM 69kW
Rok produkcji 2015
Suzuki Swift V Hatchback 5d Facelifting 1.2 VVT 94KM 69kW od 2013 - Oceń swoje auto
Inne : Skrzynia biegów
Bardzo fajnie się sprawuje. Do plusów na pewno należy prowadzenie auta (prawie jak gokart). Naprawdę daje niesamowity fun z jazdy. Skrzynia biegów genialna, biegi wskakują same. Bardzo dużo miejsca dla pasażerów i kierowcy. Obsługa auta intuicyjna, nie stwarza problemów. Silnik jeszcze na dotarciu, także dynamika wciąż nie jest tą docelową (którą reprezentował Swift na jeździe próbnej). Na razie wystarczająca, zarówno do miasta jak i w trasę (jeżdżę znacznie częściej). Auto jak dla mnie bardzo ekonomiczne, średnie spalanie na dotarciu (ok. 20% miasto, 80% trasa) to 5.0. Co daje mi po zatankowaniu pełnego baku zasięg około 750 - 800 km. Moja jazda nie jest bardzo dynamiczna, ale też nie przeszkadzam na drodze innym kierującym. W wersji Comfort plus fajne wyposażenie. Jedynym mankamentem jest sposób włączania halogenów (nie na kierownicy, a przy regulacji wysokości świecenia świateł i wyłączniku ESP). Ogólnie auto jest jak dla mnie świetne, zakochuje się w nim z każdym przejechanym kilometrem. :)
Na dotarciu, umożliwia wystarczającą dynamikę jazdy, ale to jeszcze nie to, co na jeździe próbnej. Duża elastyczność.
Fenomenalna! Biegi wskakują same, a gałka jest tak miła w dotyku, że mogłabym ją "macać" cały dzień. ;)
Jeździ jak mały gokart. Radzi sobie świetnie w mieście (z parkowaniem też nie ma problemów), na trasie też bez żadnych problemów.
Tylko "dobrze" ze względu na kształt bryły. Jak się podjedzie za blisko świateł to ich nie widać.
Fotele wygodne (i jakie ładne!), wystarczająco trzymają na boki. Potrójna regulacja fotela i podwójna kierownicy bardzo ułatwiają życie. Przyciski nie rozpraszają, ale podświetlenie jest pomarańczowe. Trzeba się przyzwyczaić. Zegary są dobrze widoczne. Minus to umiejscowienie przycisku do włączania halogenów.
Ok
Dużo przestrzeni, ale za to mały bagażnik jak na klasę B. W końcu coś za coś.
Poziom hałasu we wnętrzu jest na akceptowalnym poziomie (auto na oponach zimowych, także jest trochę głośniej).
Jak na razie jestem bardzo zadowolona ze spalania, a także cen serwisu Suzuki. Dodatkowych kosztów na razie brak.
Bardzo dobry, zwłaszcza gdy kupuje się auto w takiej cenie, jaką ja dostałam.
Nie ma ich wcale.
Tutaj także nie mam co wpisać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 VVT 94KM 69kW [l/100km]

5,6