Ocena kierowcy - Suzuki Swift V Hatchback 5d Facelifting

Marek, 4 lata temu
Silnik 1.2 VVT 94KM 69kW
Rok produkcji 2014
Okres użytkowania: 5 lat
Suzuki Swift V Hatchback 5d Facelifting 1.2 VVT 94KM 69kW od 2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Zużycie paliwa. W dwie osoby + duży bagaż w bagazniku i na tylnej kanapie przy prędkości autostradowej 120 - 130 km/godz średnie spalanie 3,7 l/100 km !
Układ elektryczny : Żarówki
Powinny być 4,5 gwiazdki ale nie da sie ich tak zaznaczyć więc daję 5.
Dobry silnik o niskim apetycie na paliwo. Nie ma turbo i jest na łańcuszku. Lubi sie krecic na wysokich obrotach i wtedy daje czadu ale nie każdy to lubi.
Jest poprawiona w stosunku do wcześniejszych wersji ale i tak duzo jej brakuje do skrzyni np. Fiata Pandy.
Bardziej twardy niz w nowej Pandzie ale bardziej miękki niz w Hondach. Myślę, ze jest to udany kompromis pomiedzy sportem a wygodą. Gdyby nasze drogi były mniej dziurawe to i twardość zawieszenia była by jeszcze mniej odczuwalna.
Nadwozie pod wzgledem designu jest rewelacyjne - samochód nie starzeje sie i ciągle ma nowoczesny wygląd. Bije na głowę obecny model Swifta, który wygladem cofnął się do poczatku wieku. Jedynie bagazni jest troche za mały - wystarczyło by 15 - 20 cm wiecej na dlugość nadwozia i byłby wystarczajacy.
Za nisko poprowadzona górna krawędż przedniej szyby przeszkadza w obserwacji np. znaków nad jezdnią.
Wszystko na swoim miejscu. Brakuje mozliwości regulacji pionowej fotela pasażera.
Mam klimatyzację manualną. Nawiewy wystarczajace.
Przód okey. Z tyłu troche malo - gdyby oparcia foteli przednich były wyprofilowane to miejsca na kolana było wystarczajaco.
Do 120 km/godz jest okey. Potem głośno.
Jako nowy miał dość wysoka cenę ale kupiłem jesienia z dużymi upustami więc transakcja była opłacalna.
Żarówka.
Po 47 tys km wymieniłem tarcza hamulcowe i klocki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 VVT 94KM 69kW [l/100km]

3,5