Ocena kierowcy - Suzuki Swift V Hatchback 5d

m., 13 lat temu
Silnik 1.2 VVT 94KM 69kW
Rok produkcji 2010
Suzuki Swift V Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Na razie trudno mi się zdecydować;-)
Bardzo ciekawe autko, doskonale wyposażone. Trochę mniej zadziorne niż jej poprzedniczki, ale też warte zauważenia. PO przejechaniu 1000 km nie wiele da się jeszcze powiedzieć, ale odczucia bardzo pozytywne. Taki mały miejski atleta. Bardzo dobrze się prowadzi, spalanie na przyzwoitym poziomie. Wygląd... co kto lubi. Mówią, że gusta nie podlegają dyskusji. Do wyboru maiłam toyotę yaris, fiata punto evo i suzuki swift. Mój wybór padł na ten ostatni i nie żałuję.
Silnik na biegu jałowym pracuje cichutko. W czasie jazdy do 120 km/h jest ok. Powyżej za głośno. Ładnie przyśpiesza na wyższych obrotach. Piątka służy tylko do utrzymania prędkości, ciężko na niej przyśpieszyć.
Teraz jest już dobrze. Na początku jedynka trochę haczyła. Teraz po 1000 km okazyjnie też się to zdarza. Pozostałe biegi chodzą wzorcowo.
Jak na razie nie do wyprowadzenia z równowagi;-). Ale na razie dużo nim nie pojeździłam. Więcej o układzie jezdnym w następnych ocenach.
Do przodu doskonałe. Choć jeszcze przyzwyczajam się do ściętej maski, której początku nie widać z fotela kierowcy. Na swoim podwórku, gdzie parkować muszę na centymetry trochę mi to przeszkadza. Tył kiepściutko. Bardzo szerokie tyle boczne słupki. Dzięki bogu olbrzymie lusterka rekompensują ten mankament.
Wszystko obsługuje się bardzo intuicyjnie. Nie trzeba nawet sięgać po instrukcję użytkowania. Jedyny mankament to brak kontrolki zapalonych świateł mijania. Mnie to bardzo nie przeszkadza, ale w aucie za 46 tys. ta kontrolka należy się jak psu zupa;-)
Ogrzewanie genialne, kabina nagrzewa się b. szybko. Podczas deszczu szyby nie parują. Klimy na razie nie używałam w nadmiarze, ale przy jej próbnym rozruchy wygląda na to, że jest bardzo wydajna.
Dla kierowcy i pasażera z przodu miejsca jest bardzo dużo. Dla pasażerów z tyłu może być za mało miejsca na nogi. Bagażnik z pozoru wydaje się być malutki, ale jak dla mnie wystarcza, a nie wrzucam tam tylko damskiej torebki.
Na biegu jałowym nie słychać silnika, robi się głośno powyżej 120 km/h
Na razie spala mi średnio 5,7 l/100 km. W tygodniu jeżdżę po mieście na krótkiej trasie do 10 km, do pracy i z pracy. 2 lub 3 razy w miesiącu wypad na weekend 300 km w obie strony. Mam nadzieję, że po dotarciu będzie palić jeszcze mniej.
za 46 tys. klima, elektryka szyby i lusterka, podgrzewanie lusterka dodam, ESP, ABS, 7 poduszek powietrznych, radio i CD z odtwarzaniem mp3, audio sterowanie z kierownicy, USB, regulowany fotel kierowcy na wysokość, centralny zamek zdalnie sterowany... jak na takie wyposażenie to dobra cena.
Nie ma prawa nic się zepsuć, to dopiero 1000 km
j.w