Ocena kierowcy - Suzuki Swift V Hatchback 5d

lucak, 3 lata temu
Silnik 1.2 VVT 94KM 69kW
Rok produkcji 2013
Suzuki Swift V Hatchback 5d 1.2 VVT 94KM 69kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo fajny, lubiący wysokie obroty z fajnym brzmieniem, przy spokojniej jeździe bardzo kulturalny, takie dwa oblicza.
Inne : Układ kierowniczy dający całkowitą kontrolę nad autem.
Małe zwinne autko podobno tylko dla kobiet, ja uważam, że to było najlepsze auto jakie kupiłem do tej pory i będę je wspominał do końca bardzo dobrze. Jakość wykonania i możliwości idealnie wyważone z ceną.
Japoński silniczek lubiący wysokie obroty daje tylko powody do radości. Mi udało się zrobić na nim wynik 10s z lekkim hakiem. Ale po dwóch latach jazdy zrozumiałem, że te 94 koni nie miało dawać rozsądnego wyniku do 100, po prostu auto ma siłę aby jeździć tak samo bez względu na ilość osób w samochodzie. Moc zaczyna się od mniej więcej 3,5 tysiąca i jeżeli chcemy dynamicznie przyśpieszyć trzeba wrzucić odpowiedni bieg. Niektórzy oczekują od tej mocy, że auto odbije się z każdego biegu. Na postoju auto duch, nie słychać go.
Mój ulubiony typ skrzyni, klikanie biegów, jedyny minus za trójkę, że czasami nie mogłem trafić ( dziwne to ) i za wsteczny, lubił czasami zgrzytnąć gdy wrzucany z luzu ( najlepiej wrzucić najpierw bieg dodatni ). A tak to dobrze rozłożone biegi ale oczywiście wybierane stosownie do obrotów silnika.
Precyzyjna jazda w mieście, układ lubiący kręte drogi.
Nie złapałem ani jednego odprysku, lakier dość odporny w normalnym użytkowaniu auta w mieście.
Tylna szyba dość mała ( wizualnie to plus ) ale dzięki ogromnym lusterkom jazda do tyłu to łatwizna. Jedynie przednia szyba za krótka i na światłach trzeba się wychylić do przodu żeby je zobaczyć. Boczne słupki i przednie dobrze rozlokowane.
Nie ma problemu z obsługą radia, nawiewu. Siedzenia bardzo wygodne tylko ich regulacja pionowa odbywa się naszymi plecami a nie pokrętłem. Brakuje podłokietnika no i te bolczyki do sterowania komputerem pokładowym...
Bardzo dobrze chłodzi i grzeje. Nie przyczepię się.
Z przodu luźno, może trochę mało miejsca na łokcie no ale taki rozmiar auta. Z tyłu raczej skromnie ( raczej pod dzieci ), bagażnik też bardziej na zakupy ewentualnie jedną/dwie walizki podróżne.
To zależy. W mieście przy normalnej jeździe cichutko. Silnik to nie wiadomo czy chodzi na postoju. Trasy do 90 km/h cicho, na wyższych obrotach już robi się głośniej. Silnik na wysokich obrotach fajnie brzmi więc sam nie wiem czy mi to przeszkadzało.
Auto gdy kupiłem miało 3 lata, naprawiłem tylko alternator przy 122000 km i wymieniłem klocki hamulcowe z przodu. Sprzedałem po dwóch latach rodzicom i jako 7 latek chodzi bez problemu bezawaryjnie póki co.
Chyba jedno z niewielu aut w którym każda złotówka przekłada się na wartość auta. Dzięki temu wolno traci na wartości na rynku wtórnym.
Zrobiłem przegląd ogólny auta na serwisie,łącznie z silnikiem nic nie było do roboty przy 122000 km.
Nic się nie psuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 VVT 94KM 69kW [l/100km]