Ocena kierowcy - Suzuki SX4 I Hatchback

robert71, 14 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 2008
Suzuki SX4 I Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Karoseria : ilośc miejsca, wysoka pozycja we fotelu
Auta są różne. I te z wyższej półki mają też swoje wady. Moje Suzuki też nie jest ich pozbawione. Mechanicznie jednak auto mnie na razie nie zawiodło. Jest wygodne i dla rodziny 2+1 nawet z tym 270 l bagażnikiem w pełni wystarczające. Wiekszy nic przeciętny prześwit to duża zaleta w mieście. Krótkie nadwozie - 4100 mm- ułatwia manowrowanie autem. Wewnątrz sporo miejsca, wygoda. Na trase raczej nie do szaleństw ale spokojnej jazdy na wakacje dla mnie wystarcza. Może z silnikiem diesla byłoby ekonomiczniej - ale te nowe diesle - wiadomo...rożnie bywa
no cóż euforia po zakupie mineła. Przyszedł czas na chłodne spojrzenie i ocene. Silnik 1,5 wystarcza do spokojnej jazdy. Elastycznośc przeciętna. Silnik głośny powyzej 3500 obr. na min.Apetyt na paliwo też przeciętny- średnio 7,2 l ale o tym później
czasami nie wchodzi wsteczny i jedynka. Nie jest to dokuczliwe ale sie zdarza. A miało sie wszystko wyrobić i dopasować.
to chyba najlepsza wartośc tego auta. Jedzie sie pewnie , twarde zawieszenie jest ale mimo to jest komfortowo. Auto sie nie przechyla, na dzierach nic nie dudni i nie stuka.Jest dobrze.
Im wiecej sie jeździ tym autkiem to mniej przeszkadzają grube słupki.Można sie przyzwyczaić ale i też trzeba pamiętać o tym że za takim słupkiem może nam sie schować np pieszy zwłaszcza przy skrecie w lewo.Do tyłu raczej słabo ale duże lustra to poprawiają.
dla mnie wszystko ok aczkolwiek wiecej schowków by sie przydało i wyprofilowanie podszybia-tak aby można było tam położyć jakichś przedmiot- choćby na torebkę mojej żony.
tu nie ma sie co czepiać. Wszystko ok. Nie daje oceny \"doskonale\" bo pewnie lepiej jest w drogich limuzynach.
miejscas na nogi i głowe z porzodu jest full.Z tyłu osoby wysokie mogą mieć mało miejsca na głowe ponieważ tytlni rząd siedzeń jest podwyższony względnem przodu.Ogólnie jest naprawde dobrze i jest tu wiecej miejsca niż w jednym wiekszym aucie
do 110 km na h jest ok ale powyżej to juz szumi a ponad 130 jest dochodzi oprócz wycia silnika też szum powietrza-autko jest wyższe i ma duże lustra
zawsze może być lepiej. U mnie unormowało sie po 20 000 km na następujących poziomach - miasto 8,5 , trasa do 90 km?h około 6,5 , trasa 130-140 i wyżej około 9.0 litrów na 100. W tej chwili komputerek pokazuje 7,2 średniego spalania. Sprawdzałem komputerek poprzez litrażowanie auta i wskazuje prawde.
trzeba przyznać ze w tej kategorii to chyba mało kto powie ze dał mało a ma wypasione lux auto. Zawsze bedzie jakieś ale. No cóż ...może za mało zarabiam
oby tak dalej - nic złego sie nie dzieje. No może nieco niedopasowane są plastikowe drzwiczki schowka , warczą na nierównych nawierzchniach - mam na myśli bruk, - i obudowa plastikowa lewego słupka - też wpada w wibracje. Na szczęście jeszcze nie jest to codzienność
skoro nic sie nie dzieje to ocena jest doskonała

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 100KM 74kW [l/100km]

7,2