Ocena kierowcy - Suzuki SX4 I Hatchback

robert, 14 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 2008
Suzuki SX4 I Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Jak nie ma sie sporo kasy i trzeba wybierać w tej klasie - sredniej niższej i w silniku benzynowym to najlepszym wyborem jest silnik 1,5 benzyna. Jest to nowy silnik japoński i montowany jest w werrsjach na zachód. Wersja belgijska jaką posiadam - sprowadzona z Wegier gdzie jest montowany cały pojazd- posiada właśnie ten silnik. Osiągi silnika są takie jak silnika o pojemności 1, 6 litra 107 KM jednak nieco mniej spala paliwa.Silnik wystarczająco dynamiczy na startach spod swiateł. Na trasie nieco gorzej ale można przeciez kupić droższego niestety diesla. Teraz ma wejsc nowa jednostka 2 litrowa o mocy 135 KM. To bedzie wykop.Posiadam też te lepszą tapicerke foteli która jest dostepna dopiero teraz w wersli po fice liftingu. Ona sie nie przeciera, jest ładna i nie brudzi sie.Mam autko dwa lata i nie uzywam pokrowców- no ale w drelichu warsztatowym tez do nigo nie wsiadam.Jazda autem to przyjemność chociaż jest twardo-ale tak ma być. Ja wole to i woli to moja rodzina. Córka np lepiej znosi nim jazde niz Superbem-Mniej kołysze i choroba lokomocyjna na jaką cierpi mniej jej dokucza. Ponadto jest bezpieczniej. Zawieszenie jest wzmocnione-mimo ze to wersja 2wd.Duze koła dobrze tłumią dziury.Trzeba też powiedzieć że wyciszenie to jeden ze słabszych punktów auta .Przy obrotach silnika ponad 3000 i predkosciach 120 i wiecej robi sie niestety głosno.Poprawiono to w nowej wrsji jaka właśnie weszła do sprzedazy. Ale bez przesady-uszy nie bolą.Spalanie jest ok. Jeżdziłem ostatnio też sporo Fiatem Brawa - diesel i pali podobnie - owszem pracuje na krótkich trasach ale róznica w cenie zakupu benzynki a diesla jest zbyt duża. Jak ktoś robi mniej niż 15000 km na rok to zakup ropniaka sie nie opłaca. A te nowe diesle to czasami sąo wiele kosztowniejsze w obsłudze- choćby filtr cząset, koło dwumasowe, wtryski...W moim aucie silnik spala poniżej przeciętnej w tej klasie silników spalinowych. Mój wynik to 7,5 litra na 100 km po aglomeracji sląskiej. Trasa do 90 km na h to około 6- 6,5 litra. Przy 140 i wiecej na odcinku Katowice Wrocław spalił niestety aż 9 litrów.No ale jak jest potrzeba to sie gna aby wszedzie zdążyć. Ogólnie polecam ten samochód dla rodzin 3 osobowych - bagażnik nie jest najwioekszy ale na co dzień po co powietrze wozić. Na wakacje wystarcza dla trzyosobowej rodziny. Wjedzie sie na każdy kraweżnik. Warta uwagi konkurencja w tym segmencie to - Nissan Qashqai.Sama sylwetka też sie może podobać. Naprawde jeszcze raz polecam.
najlepszym wyborem jest silnik 1,5 benzyna. Jest to nowy silnik japoński i montowany jest w werrsjach na zachód. Wersja belgijska jaką posiadam - sprowadzona z Wegier gdzie jest montowany cały pojazd- posiada właśnie tensilnik. Osiągi silnika są takie jak silnika o pojemności 1, 6 litra 107 KM jednak nieco mniej spala paliwa.Silnik wystarczająco dynamiczy na startach spod swiateł. Na trasie nieco gorzej ale można przeciez kupić droższego niestety diesla. Teraz ma wejsc nowa jednostka 2 litrowa o mocy 135 KM. To bedzie wykop.
problemy w wejsciem jedynki i wstecznego jak u wielu znajkomych i osób które opisują swoje sx na forum w Klub Suzuki Polska - w moim przypadku nie znikneły całkowicie. Troche czasami przychacza ale ma to miejsce bardzo rzadko. Przełożenia moim zdaniem dobre.
jedynie co przeszkadza to grube słupki przednie z lewej strony. Trzeba bardzo uwazać
bez zarzutu-ktoś może narzekać ze obsługa komputerka jest za daleko-ale mnie to nie przeszkadza
nie ma absolutnie uwag. Fajnie grzeje szybko odparowują szyby-pieknie chłodzi.
w tym aucie jest wiecej miejsca niz w octavii.Zwłaszcza na tylnej kanapie jest naprawde wygodnie. No nie jest to obszerna kabina superba ale w tym segmencie jest ok.
przy obrotach silnika ponad 3000 i predkosciach 120 i wiecej robi sie niestety głosno.Poprawiono to w nowej wrsji jaka właśnie weszła do sprzedazy. Ale bez przesady-uszy nie bolą. Muzyki da sie posłuchać. Zresztą ci co marudzą ze jest głośno powinni pojeżdzic innymi markami. Wszedzie tak samo przy wiekszych predkościach-no chyba ze mowa o klasie lux
jedynie przyczepiłbym sie schowka tj jego drzwiczek-nieco sie poluzowały i czasami wchodzą w jakies wibracje na nierównościach. Podkładka z uszczelki samoprzylepnej w okolicy zatrzasku od drzwiczej wszysko unormowała
oba tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 100KM 74kW [l/100km]