Ocena kierowcy - Suzuki SX4 I Hatchback

Wymagający, 13 lat temu
Silnik 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
Rok produkcji 2007
Suzuki SX4 I Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Brak niepotrzebnych gadżetów. Chyba jest najmnie upierdliwym za współczesnych samachodów. Poprostu jeździ i o to chodzi.
Ogólnie bez większych uwag. Plastiki nie trzeszczą chociaż mogłyby być lepszej jakości. Nawet siedzenia się nie wycierają jak u innych użytkowników. A może miałem szczęście i trafił mnie sie lepszy egzemplarz. Spodziewam się że następca będzie mniej spartańsk,trochę przestrzenniejszy,mocniejszy i zachowa dynamiczną trochę poprawiona in-plus sylwetkę. Może warto pomyśleć o stałym proporcjonalnym napędzie 4x4-jako jedną z wersji.
Testowałem ten silnik na hamowni. Ma bardzo wysoki moment już przy 1500 obr/min, a przy 2000 niewiele mu brakuje do max, moc rośnie proporcjonalnie do obrotów, osiągając niemalże deklarowaną. I tak też ciągnie już od 2000 obr ten silnik chce jechać nawet na 5-tym biegu. Dziwią mnie opinie mówiące że silnik ten potrzebuje aż 4000 obr aby ciągnąć. Jak na benzyniaka ma bardzo dobrą charakterystykę, a moment tak płaski jak w diesel-u. ( Motocyklowe doświadczenia SUZUKI wyraźnie procentują ). Niemniej jednak uważam że o wiele większą przyjemność jazdy zapewniłby silnik 1,8 o mocy około 145 KM. Mam nadzieję że następny model SX4 doczeka sie równie dobrego silnika o sugerowanych parametrach. ( Kupię go w ciemno )
Przydałby się 6-sty bieg. Na trasie dałby udczuwalną oszczędność paliwa, a silnik dałby sobie radę. Nie trzeba byłoby go tak kręcić.
Bez uwag
Trochę przysłania lewy słupek, ale nie ma to żadnego znaczenia, przecież nie jeździmy tylko w lewo. a dzieki temu linia nadwozia ma swój charakter.
Wskazane ( wymagane przez wysokich ) więcej miejsca na nogi z przodu i regulowana kierownica w drugiej płaszczyźnie.
Baz uwag
Z przodu mało miejsca na nogi, tył przy tych wymiarach \"OK\". Mam nadzieję że w nastepnym modelu będzie lepiej. Druga płaszczyzna regulacji kierownicy może bardzo poprawić komfort kierowcy.
Mogło być lepiej ale mnie sportowy pomruk silnika nie przeszkadza. Przy większych predkościach w każdym samochodzie sumują sie różne niepotrzebne dźwieki. Polecam dobry sprzęt AUDIO, chociaż fabryczny jest całkiem znośny. Chyba to najleprzy sposób na zakłucenie niepotrzebnych dźwięków.
Porównywalna z innymi silnikami tego segmentu. Należy uwzgłędnić wysoką budę i szerokie koła.
Do tej pory żadnych problemów, tylko regularne serwisowanie.
Ma tylko jedną wadę - Niezatankowany nie chce jechać. Życzę sobie i innym aby to był jedyny problem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW [l/100km]

7,2