Ocena kierowcy - Suzuki SX4 I Hatchback

tacak@tlen.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW
Rok produkcji 2007
Suzuki SX4 I Hatchback 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Sztywne twarde , nie buja na zakrętach , na autostradzie przy 150 km/h jak wyprzedzam TIRa to mnie nie rzuca tak jak w citroenie picaso
Jeśli chodzi o ten samochód to . 1. Jeżeli nastawiasz się na samochód z napędem na 4x4 , zamierzasz ,poszaleć na polnych drogach to samochód dla ciebie Jeżeli wracając do domu wiecznie gdzieś sie zawieszasz i juz 5 raz zerwałeś plastiki pod silnikiem - to samochód dla ciebie 2. Jeżeli chcesz kupić z napędem tylko na przód , bo i tak zazwyczaj jeździsz po mieście to go nie kupuj - namęczysz się przy parkowaniu , spalisz dużo benzyny , mało zmieścisz do bagażnika 3. masz 2 dzieci i chcesz jeździć nim na wakacje, zapomnij nie zmieścisz połowe bagaży.
LUBI WYSOKIE OBROTY
TU WSZYSTKO OK
tutaj niestety minus widoczność do przodu ograniczona słupkami , do tyłu bardzo żle , owszem są lusterka ale one nie dają odczucia odległość od przeszkody , a jak patrzymy się w tylną szybe kompletnie nie widzimy co sie dzieje po bokach , można zamontować czujniki cofania ale one dają ciągły sygnał juz przy 40 cm czyli wjeżdzając do garażu i tak sie nie przydadzą. Generalnie odradzam dla nie doświadzczonych kierowców.
wyposazenie i rozmieszczenie przycisków itp w samochodzie genialne wszystko do obsługi bez konieczność zaglądania w instrukcje , fotele wygodne bardzo duze.
tutaj duży plus , momentalnie grzeje i osusza
Cichy na niskich prędkościach , głośny przy szybkiej jeździe - głośniejszy niż - UNO!. niestety wszyskie nierówności drogowe wyrażnie słychać w kabinie , a w szczególności błoto wyrzucone przez koła na nadkola
dane fabryczne nie ośiągalne może jak sie dotrze bedzie lepiej , ujeźdze bardzo oszczędnie ale na trasie poniżej 7 litrów nie udało mi się zejść (nie przekraczałem 90km/h
powiedział bym ze bardzo dobrze , ale niedługo pół Polski bedzie miało ten samochód i nikt nie bedzie podziwiał mojego A tak na poważnie długo sie zastanawiałem nad kupnem tego samochodu , bo diler dał mi troche więcej pojeździć i miałem swiadomość kiepskiej widoczności , co przecież może decydować o życiu ale przed zakupem kolejny raz rozwaliłem plastki po silnikiem i powiedział nigdy więcej.
Tutaj to samo co u wszystkich , telepie się schowek i coś w pulpicie wpada w rezonans, wyraźnie widać ze odklejają się plastiki na karoserii są przyklejane ! . Teraz tylko czekam aż zacznie skrzypić siedzenie kierowcy. A i mam problemy z zamykanie, tylniej klapy bagaznika
tu bez uwag

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 16V VVT 107KM 79kW [l/100km]