Ocena kierowcy - Suzuki SX4 II S-cross Facelifting

Tomasz, ponad rok temu
Silnik 1.4 BOOSTERJET 140KM 103kW
Rok produkcji 2019
Suzuki SX4 II S-cross Facelifting 1.4 BOOSTERJET 140KM 103kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Niesamowicie miękki i dynamiczny
Suzuki kupione nowe od dilera. Obecnie 37680km. Auto bardzo dynamiczne i ekonomiczne. Cykl mieszany 6.7 l. Trasa 90-100km/h 5l. Jedyny mankament jak dla mnie to niewygodne siedzenie a dokładniej oparcie. Jest tam taki uskok na wysokości łopatek, który uwiera w plecy. Dotyczy to osób ze wzrostem 180 cm+. Dla niższych osób jest ok. Minusem jest też bardzo miękki lakier akrylowy. To jednak dotyczy już chyba wszystkich marek. W mojej ocenie samochód wart swoich pieniędzy. Czy kupiłbym jeszcze raz. Tak z tym, że tym razem wybrałbym napęd 4x4.
Cicha, łagodna praca. Bardzo dynamiczny.
Mogłaby być bardziej zsynchronizowana. Przez pierwszy miesiąc zmiana biegów była przyjemnością. Niestety później biegi nie wchodziły już tak idealnie. Czuć było mały opór. Zgłaszałem problem w serwisie dwukrotnie. Jedyna odpowiedź,, Ten typ tak ma"
Zawieszenie świetnie zestrojone. Dobrze trzyma się drogi.
Akrylowy lakier. Po za tym ok. Kolor ,,Blue Perl" jest niesamowity. Ma różne odcienie w zależności od słońca.
Bez zarzutu.
Niewygodne przednie fotele dla osób powyżej 180cm
Bez zastrzeżeń na tył przydał by się jakiś nawiew na nogi
Przestrzeń z przodu jest naprawdę wystarczająca. Natomiast z tyłu nie proponował bym długiej trasy dla trzech dorosłych osób.
Bez zastrzeżeń. Niektórzy narzekają, że powyżej 140km/h jest głośno. Proponuję jeździć do 120km/h. Ekonomicznie i ekologicznie. A chwilowe prędkości przy np. wyprzedzaniu 160km/h i większym hałasie można jakoś przeżyć :)
Świeże jeszcze auto, więc po za paliwem żadnych kosztów. Spokojna ekonomiczna jazda bez tempomatu, 2 osoby- 5l. Myślę, że przy takiej masie pojazdu to naprawdę dobry wynik.
Bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Przed zakupem oglądałem inne marki. Bardziej popularne. Za tą popularność musiałbym dołożyć 20000 zł.
Nic się nie dzieje. Wszystko sprawne.
Żadnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 BOOSTERJET 140KM 103kW [l/100km]