Lista ocen Suzuki SX4 II S-cross (40) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Przy wyższych prędkościach jest troszkę głośniej ale nie przeszkadza mi to bo tytanem prędkości nigdy nie byłem. Mi jako kierowcy, który jeździ z prędkościa do 100 km i do 140 na autostradzie nie przeszkadza hałas. Samochód jak na swoją klasę wyciszony jest przeciętnie ale dźwięk silnika nie jest agresywny. W testowanej przeze mnie wcześniej Hondzie z silnikiem benzynowym 1.8 było pod tym względem znacznie gorzej.
~DrAgU
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Niestety to wada tego samochodu. Szum przy jeździe autostradowej jest zauważalny i odczuwalny. Odgłos silnika przy ostrym przyspieszaniu może być uciążliwy. Do tego dochodzą odgłosy z zawieszenia i muszę przyznać że niestety jest jedynie przeciętnie. Poprzedni samochód Clio 3 Ph1 1.2 TCe było dużo cichsze...
~Kass
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Tu jest słabo. Powyżej 4500 obrotów silnik jest głośny. Po prostu. Jazda autostradą powyżej 120 szczególnie na długiej trasie jest uciążliwa. Nie jest to huk startującego samolotu, raczej buczenie i szum. Po zakupie cichych opon z segmentu premium, zero poprawy.
~Straad
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Tu jest miejsce na poprawę. Co prawda i tak jest lepiej niż w moim poprzednim aucie i mogę spokojnie rozmawiać przy 130-140 km/h ale szumy powietrza przy większych prędkościach są dość intensywne. Natomiast silnik staje się mocno słyszalny powyżej 140km/h
~Maksiu
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Dźwięk silnika mało przyjemny, o czym już pisałem, ale powiedzmy, że to ok. 120-130km/h (na liczniku, bo on zaniża faktyczną prędkość o ok. 10%) jest w miarę ok. Powyżej tej prędkości robi się po prostu głośno i mało przyjemnie.
~Powerslave
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Poziom wyciszenia zadowalający do powiedzmy 110 km/ha. Rzecz jasna nie jest wyciszenie klasy Audi, ale jest jednak lepiej niż zarówno w poprzednim samochodzie jak i w bezpośrednio porównywanym przez nas przed zakupem ASX-ie.
~PiterS
S-cross 1.6 DDiS 120KM 88kW
Diesel jak diesel, do najcichszych nie należy, szczególnie w początkowej fazie pracy. Jazda wyższym autem z dużymi prędkościami powoduje, że słychać wiatr bardziej niż w normalnych osobówkach.
~straad
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Jest dobrze ale mogłoby być lepiej. Przy wyższych prędkościach wyraźne szumy powietrza. Silnik średniogłośny, słyszalny, aczkolwiek można swobodnie rozmawiać nawet przy prędkościach autostradowych.
~Krzysztof
S-cross 1.6 DDiS 120KM 88kW
Nie ma tragedii ,ale mogło by być trochę ciszej od silnika przy rozpędzaniu samochodu potem jak jedziemy ze stałą prędkością to już niema znaczenia jest w miarę cicho .
~magneco
S-cross 1.6 VVT 120KM 88kW
Do prędkości 100 km/h wszystko w porządku potem zaczynamy głośniej rozmawiać, a powyżej 130 km/h przestajemy rozmawiać i dajemy głośniej radio (gdyby był 6 bieg to nie byłoby tak żle).
Suzuki SX4 II S-cross