Ocena kierowcy - Talbot Solara

Rok produkcji 1984
Okres użytkowania: 5 lat
Talbot Solara 1.6 73KM 54kW 1981-1984 - Oceń swoje auto
Inne : bezawaryjność
ogólnie super-zwiedziłem talbotem troche Polski i nie tylko :) mam go do dzisiaj +ze 2 w czesciach ale juz nie jezdze i chyba go nie sprzedam :)
bardzo trwały silnik-o ile jest nie zajezdzony wystarczy zmieniac tylko oleje i filtry-faktycznie ma odgłos diesla nawet po ustawieniu zaworów-super dostep do wszystkich podzespołów w razie napraw(alternator,rozrusznik,aparat zapłonowy itd)-ja przejechałem 70tys i nic powaznego nie nawaliło-jedynie pompka paliwa sie rozkreciła i troche gubił paliwo ale skreciłem w trasie :)
troche za długi lewarek a przy skrzyni 5-biegowej nie mozna za bardzo skrócic bo wsteczny jest jak jedynka-jak sa zuzyte lub zle wyregulowane cięgiełka to jak kijem w błocie :)ciezko znalezć jakiś bieg
auto po prostu płynie i super tłumi o ile nie sa "zmęczone"drązki skrętne-mozna je podkręcić ale to juz nie to samo bo zawieszenie robi sie wtedy twarde,druga wada-za bardzo sie przechyla na zakrętach(jak wszystkie francuzy chyba) i przeguby tez słabe
z tym nie ma problemu-przy sedanie widoczność super-waskie tylne słupki
ok
grzeje bardzo dobrze ale przydałby sie jeszcze jeden bieg bo z tunelu na pasazerów z tyłu to słabo dmucha
bardzo duzo miejsca-pewnie ze wzgledu na mały kokpit-tak mi sie przynajmniej wydaje-z tyłu tez nie najgorzej :)
fabryczne beznadziejne-moze tez dlatego ze kolektor wydechowy jest blisko ściany grodziowej? duzo daje poprawienie wyciszenia maski ale przy ponad 120km/h nawet piatka mało pomaga :)
spalanie w miare jak na pojemnosc 1600 i konstrukcje silnika z lat 60(albo starszą-nie jestem pewien)-kiedys tez miałem simce 1308 z automatem-silnik ten sam tylko 1.3 ale był zwiększony skok tłoka(fabrycznie)i ti była rakieta !!ale paliwko lubiła-ponad 10
cena-śmieszne pieniądze to były wtedy no ale zeby go kupić musiałem przywieść swój gaznik bo nie chciał zapalic :) jakość-jakby mieć takiego nowego................
po poprawieniu bezpieczników nie ginął juz prąd-poza tym nic !!!!
jak sie zadba to jezdzi-u mnie pompa wspomagania buczała ale dlatego ze poprzedni własciciel jezdził bez płynu-tez go 2 razy konkretnie zagotowałem bo termostat nie właczał wiatraka i tez nic sie nie stało-po prostu czołg :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 73KM 54kW [l/100km]

7,9