Lista ocen Toyota Auris I (140) - Widoczność

Na liście zabraknie 133 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kk
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Widoczność do przodu na boki bardzo zła! Zaczynając od lewej strony kierowcy - duże lusterka, szerokie słupki, niewidoczne niby-okienko i pas zaparowanej permanentnie (gdy choć trochę zimno lub mokro) szyby sprawiają, że widoczności w wycinku ok.25 stopni prawie w ogóle nie ma. To jakaś porażka! ...Jazda po górach, na krętych drogach była b. trudna i czasem pokonywałem zakręt "na pamięć", nie widząc go. ...No i raz prawie potrąciłem...
~Koyot1974
Hatchback 5d Facelifting 1.4 D-4D 90KM 66kW
Widoczność w tym modelu toyoty jest zła. Dotyczy to w szczególności do tyłu po skosie i do przodu po skosie w prawo. Słupki są zdecydowanie zbyt grube, łączą się dodatkowo z lusterkiem, które przyczynia się do zwiększenia strefy, w której nic nie widać. Niewiele pomagają dodatkowe małe okienka. Dwa modele wstecz miałem 5-cio drzwiową corollę (rocznik 2003) widoczność była zdecydowanie zdecydowanie lepsza. Rozwiązania poprawiające widoczność -...
~kkamil
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Okna duże, ale... Tragicznie szerokie słupki przednie i duże lusterka zewnętrzne. Do tego wentylacja nie daje rady usuwać pary z przedniej szyby. Trzeba bardzo uważać, żeby nikogo nie potrącić. Zimą jechałem po serpentynach włoskich Dolomitów. Cały czas musiałem sie nachylać, żeby dostrzec, co chowa się za przednimi słupkami. Męczące...
~irasiad
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Widoczność dobra, jednak trzeba powiedzieć, że jeśli ktoś lubi siedzieć wysoko (jak ja) i podwyższy sobie fotel kierowcy, to przed skrzyżowaniami ze światłami musi się zatrzymywać kilometr wcześniej, inaczej nie widać świateł. Krótko mówiąc siedzimy albo nisko, albo nie pchamy się na pierwszego na skrzyżowaniach, bo dostaniemy skurczu szyi.
~Dawerty
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Co do widoczności to powiem tak: -Proste odcinki (jest Ok) -Miasto, a szczególnie wyjście z zakrętu gdzie za nim znajduję się przejście dla pieszych to jest problem (strasznie "duże" słupki, zabudowa auta trochę ogranicza bezpieczne wychodzenie z zakrętów gdy musimy obserwować obie strony chodnika.
~Wa-wa
Hatchback 2.2 D-CAT 177KM 130kW
No i tutaj średnio... jak jedziemy do przodu jest OK, jak skręcamy robi się nieciekawie bo może przedni słupek przysłonić nam pieszego, jak cofamy tylni szeroki słupek może zasłonić nam nadjerzdzającą ciężarówkę. Jedyne rozwiązanie - nauczyć się jeździć jak TIRem \"na lusterka\".
~Andrzej
Hatchback 1.6 i 16V VVT-i 124KM 91kW
Moim zdaniem co najwyżej średnia. Niestety nie mam dużego porównania, ale jest to auto którym da się przywalić bo do tyłu to jednak słabo widać. Szerokie słupki i te okienka z przodu które nie dają kompletnie nic. Tylna szyba przybliża i to dosłownie
~Grzesiu
Hatchback 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Super widoczność. Ogromne lusterka, dodatkowo czujniki parkowania, nie ma o czym gadać. Siedzi się wysoko, jak w VANie, na prawdę rewelacja. Widoczności nic nie ogranicza, jest extra! Poza tym wspomniane wcześniej lusterka! nie ma lepszych!
~rafaldrabik@op.pl
Hatchback 2.2 D-CAT 177KM 130kW
przodu kompletnie nie widac. tyl -fakt ze jest przyciemniony i wyglada dzieki temu atrakcyjnie ale tez widocznosc oceniam na marna. mozna sie do tego przyzwyczaic ale kiedy wsiade do innego auta mam dziwne wrazenie ze widze wszystko wokol siebie!

Usterki Toyota Auris I

Toyota Auris I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~ZIBI 1947
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Słupki przednie dwa razy za grube, plus rama!!! szyb trójkątnych - to zagrożenie i brak pewności czy nie wjadę na zakręcie na krawężnik, przeszkodę. Można nie zauważyć z przedniego boku psa, kota, a co mnie przeraża, na myśl tylko: wbiegającego dziecka!