Lista ocen Toyota Auris II (90) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 143 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Heavyrain
Touring Sports Facelifting 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Wyciek przy skrzyni biegów po około 15 tys. km. Przed przeglądem w serwisie podjechałem do znajomego mechanika żeby rzucił okiem na samochód. Zwrócił on uwagę na zapocenie/mały wyciek przy skrzyni biegów. Uzbrojony w tą wiedzę pojechałem do serwisu toyoty w M...... koło Warszawy. Powiedziałem w serwisie o wycieku. Pan potwierdził moje obawy i powiedział, że trzeba wymienić uszczelniacz prawy półosi napędowej od skrzyni biegów i miał zamówić...
~Mr.G
Touring Sports Valvematic 130 132KM 97kW
Tu było mniej fajnie. Nagle po zjeździe z autostrady po przejechaniu kilkuset metrów nie mogłem wrzucić już żadnego biegu. Telefon, laweta, najbliższy serwis Toyoty, diagnoza, wadliwe łożysku wyciskowe w sprzęgle, wykrzywiło się rozwalająć całe tzw słoneczko. Sprzęgło na gwarancji do wymiany. To było przy przebiegu ok 60tyś km. (Serwis w Toruniu- banda gburów na serwisie, obsługa jak za karę, tragiczne podejście do klienta) Uwaga Toyota w...
~Al
Touring Sports Facelifting 1.4 D-4D 90KM 66kW
Niby Toyota, a przy 30 tyś wymienione sprzęgło - wada fabryczna, ślizgało się w losowych momentach (pewnie raczej docisk, ale wymienili kompletne). Dodatkowo kwestia parowania szyb - jest to sytuacja dyskwalifikująca to auto. Bardzo poważna sprawa, zagrażająca życiu - może to da Wam obraz tego co się dzieje. Wyobraź sobie, że jedziesz autostradą i w ciągu 15s masz zaparowane wszystkie szyby. Tak zaparowane, że nadmuch na maxa nie daje...
~soon200
Hatchback 5d Facelifting 1.4 D-4D 90KM 66kW
Nowe auto . W modelu sprzed liftingu przy niewielkim przebiegu wymiana łożysk przednich. Powodowały szum (nie możną było zlokalizować źródła) który dopiero po ich wymianie ustał. Mam nadzieję że poradzono sobie z trzeszczącym wnętrzem które w poprzednim aucie umilało mi podróże.
~Mark
Hatchback 5d Facelifting 1.6 Valvematic 132KM 97kW
W Kolejności: -sprzęgło, rdza na zawiasach, system audio, wada fabryczna szyby. Za każdym razem pomimo kupna nowego samochodu szarpiesz się z serwisem-bo generalnie po kupnie samochodu, nic sprzedawcę (ani ASO ani Toyotę) nie interesuje.
~Daro999
Touring Sports Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW
Miałem jeden smutny przypadek że pewnego dnia auto po prostu nie odjechało. Musiałem wzywać lawetę, ASO stwierdziło że to przez rozładowany akumulator rozruchowy.
~dzagan
Touring Sports Valvematic 130 132KM 97kW
Musiałem wymienić łożysko w lewym przednik kole. Koszt 1300 zł w Toyocie. To chyba poważna usterka, na pewno cenowo.
~Szymon M.
Touring Sports D-4D 125 124KM 91kW
Przy tym przebiegu który mam nie było żadnych poważnych awarii, czas pokaże co dalej, jak się coś zmieni to zamieszczę informacje.
~antek
Touring Sports Facelifting 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Brak. Ale jak wspomniałem wcześniej, w najbliższym czasie czeka mnie wymiana łożyska oporowego sprzęgła wraz z kompletem sprzęgła.
~ALK
Touring Sports Facelifting 1.6 D-4D 112KM 82kW
Na drodze jeszcze nie stanął, ale dźwięk pękającej ORYGINALNEJ tarczy hamulcowej po przejechaniu 28kkm zapamiętam na długo.