Ocena kierowcy - Toyota Auris II Touring Sports Facelifting

antek, 3 lata temu
Silnik 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Rok produkcji 2016
Toyota Auris II Touring Sports Facelifting 1.6 Valvematic 132KM 97kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Nie ma takich.
Inne : Łożysko oporowe sprzęgła.
Niby wciąż niezawodna marka, ale to już nie ta sama jakość co dawniej.
Może na miasto się nadaje i na wiejskie drogi, ale na ekspresówkach i autostradach wyraźnie brak momentu i dynamiki. I to jak jedzie się w pojedynkę, ponieważ o dynamice i przyśpieszeniu przy chociażby trójce pasażerów, mowy być nie może.
Skrzynia jak to w japońcach - czasem haczą 1 i 2 bieg, czasem nie wejdzie wsteczny za pierwszym razem, ale jest to już mój ósmy Japończyk w życiu z czego czwarta toyota i we wszystkich było podobnie. Podobno w Aurisach II szybko padają skrzynie a ściślej jej łożyska. Moja ma przejechane 130 tyś. i jak na razie cisza, czego nie mogę powiedzieć o łożysku oporowym sprzęgła, które szumi coraz głośniej i w najbliższym czasie czeka mnie jego wymiana i przy okazji jednej roboty kompletu sprzęgła.
Bez zastrzeżeń. Jest dobrze.
Również bez zastrzeżeń. Nie będę pisał że ładna czy też nie, ponieważ jest to rzeczą gustu - mnie nawet się podoba, zwłaszcza że mam egzemplarz w najbogatszym wydaniu, również stylistycznym, więc może się podobać.
Bez zastrzeżeń. Auto dosyć przeszklone, więc widoczność wokół bardzo dobra. Bardzo pomagają czujniki parkowania przód/tył oraz kamera cofania.
Trochę drażni ten nieszczęsny tablet na środku, no ale cóż, dziś wszystkie współczesne auta go maja i trzeba się przyzwyczaić. Dobrze że chociaż nawiewy i temperatura sterowane są za pomocą dość wygodnych dźwigienek.
Bardzo dobrze.
Z przodu super, czego nie mogę powiedzieć o tylnym rzędzie siedzeń. Podsumowując ten wątek - przednie fotele mam z tyłu zawsze mocno okopane od butów. Tę niedogodność Auris rehabilituje pojemnością i ustawnością bagażnika.
Mogłoby być lepiej. Gdy kupiłem ( jako używane ), strasznie drażniło mnie charakterystyczne buczenie wydechu. Było to bardzo uciążliwe w czasie dłuższej jazdy. Długo szukałem przyczyn i pomógł jeden prosty zabieg... . Wyrzuciłem oryginalny, jak się okazało przelotowy tłumik końcowy ( stąd to buczenie i głośna praca ) i zastąpiłem nieco większym i tym razem nieprzelotowym zamiennikiem za 250 zł. Problem z buczeniem znikł i w aucie zrobiło się ciszej.
Na razie drobiazgi i poprawianie fabryki - ale to drugie, to raczej moje widzimisię. Spalanie - moje auto wyjechało z salonu z instalacją gazową Landirenzo, więc pod tym względem jestem zadowolony. Na benzynie tego wskaźnika nie sprawdzałem.
Na obecną chwilę tylko drobiazgi i poprawianie fabryki jak wymiana tłumika końcowego na cichszy, dołożenie drugiego klaksonu pod maską ( ten oryginalny pojedynczy daje taki sygnał że wstyd go używać ), czy regulacja pedału sprzęgła.
Brak. Ale jak wspomniałem wcześniej, w najbliższym czasie czeka mnie wymiana łożyska oporowego sprzęgła wraz z kompletem sprzęgła.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Valvematic 132KM 97kW [l/100km]

6,4
Dziennik kosztów dla Toyota Auris II Touring Sports Facelifting 1.6 Valvematic 132KM 97kW
7,7
10,4