Ocena kierowcy - Toyota Auris II Touring Sports Facelifting

Heavyrain, 2 lata temu
Silnik 1.6 Valvematic 132KM 97kW
Rok produkcji 2018
Toyota Auris II Touring Sports Facelifting 1.6 Valvematic 132KM 97kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Komfort jazdy bardzo przyzwoity. Kiepskie przyspieszenie. Wycieki przy skrzyni biegów.
Żeby sprawnie wyprzedzać i przyspieszać trzeba trzymać silnik na wysokich obrotach. Niby 132 km a jednak elastyczność przeciętna.
Przy około 15 tys. km przebiegu w okolicach skrzyni biegów pojawiło się zawilgocenie, niewielki wyciek oleju.
Wszystko na swoim miejscu. Jedyny mankament to za nisko umieszczony wyświetlacz. Żeby zmieniać stacje radiowe czy korzystać z telefonu trzeba opuszczać wzrok co odciąga nas od patrzenia na drogę. W modelach od 2020 r. (corolla) wyświetlacz jest wyżej, na poziomie szyby.
Mało miejsca. Wjazd na narty w dwie osoby jak najbardziej, ale już w trzy,a tym bardziej cztery bardzo ciężko się zapakować.
Niby benzyniak, ale hałasuje.
Wyciek przy skrzyni biegów po około 15 tys. km. Przed przeglądem w serwisie podjechałem do znajomego mechanika żeby rzucił okiem na samochód. Zwrócił on uwagę na zapocenie/mały wyciek przy skrzyni biegów. Uzbrojony w tą wiedzę pojechałem do serwisu toyoty w M...... koło Warszawy. Powiedziałem w serwisie o wycieku. Pan potwierdził moje obawy i powiedział, że trzeba wymienić uszczelniacz prawy półosi napędowej od skrzyni biegów i miał zamówić części. Był to grudzień 2019 r. Usterka była nieznaczna i miałem się nie martwić i spokojnie jeździć. W 2020 r. zaczęła się epidemia korono wirusa. Do serwisu dotarłem dopiero w czerwcu 2020 r. I okazało się, że tamten Pan już nie pracuje, a wyciek nie jest żadną usterką i mam dalej jeździć i obserwować. Grudzień 2020 r. przebieg 28 tys km. i znowu to samo, wyciek jest, ale nie ma czego reperować, proszę jeździć dalej. Genialny serwis w Markach.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Valvematic 132KM 97kW [l/100km]

6,9