Ocena kierowcy - Toyota Auris II Touring Sports Facelifting

Damian, ponad rok temu
Silnik 1.6 D-4D 112KM 82kW
Rok produkcji 2015
Toyota Auris II Touring Sports Facelifting 1.6 D-4D 112KM 82kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Moje trzecie auto. Drugi raz silnik diesela. Samochód wspaniały. Dużo czytałem na temat tego modelu i silnika. Większość opinii było pozytywnych i mogę to potwierdzić. Auris to typowa japońska konstrukcja - niezawodna. Nie do końca byłem przekonany do silnika BMW, ale Toyota odpowiednio go polepszyła i jednostka jest dobrze dopracowana.
Jak na silnik 1.6, jest super. Odejmuję jedną gwiazdkę, bo jeżeli ktoś chce jeździć 150km/h po autostradach, to jednostka mogłaby być większa.
Precyzyjna, nie było z nią problemów jak do tej pory Jednakże denerwuje mnie typowe dla dieseli stukanie drążka zmiany biegów na postoju, na biegu jałowym. Nie znam się za bardzo na tym, ale w każdym używanym dieselu w którym siedziałem hałasował w ten sposób.
Precyzyjny, jeżeli serwisuje się odpowiedni, to nie ma się do czego przyczepić - normalna sprawa. Części raczej tanie.
Blacha wydaje się dość cienka. Kilka razy słyszałem kamyczek uderzający w maskę, ale szczęśliwie odprysku nie odnotowałem. Na razie nie rdzewieje :)
Widoczność w kombi nigdy nie była super. Przód ma dobrą widoczność, słupki nie przeszkadzają, natomiast tył mógłby być lepszy. Pod względem widoczności wolę sedany
Polecam dla osób do 185 cm wzrostu. Właśnie tyle mierzę i wydaje mi się, że jest to granica wygodnej jazdy. Siedzenia trzymają odpowiednio normalnych rozmiarów sylwetkę. Podłokietnik mnie denerwuje by mógłby wysuwać się bardziej w przód
Dużo czytałem, że jest problem z zaparowanymi szybami. To bardzo mnie martwiło, ale nie doświadczyłem tego nawet zimą. Wentylacja radzi sobie odpowiednio. Zmiana ustawień nawiewu i serwis klimatyzacji to podstawa.
Również dobrze. Na tylnej kanapie nie podróżuje, ale jak sprzątam, to nie wydaje mi się żeby był problem z miejscem dla osób o normalnej budowie ciała
Jest dobrze wyciszony jak na samochód w tym segmencie
Koszty utrzymania są znośne. Części związane z silnikiem można uznać za stosunkowo drogie, bo są z BMW. Np. oryginalny filtr paliwa w tym roku znalazłem najtaniej za 209zł., więc wydaje mi się, że to jest sporo
Nie dam pięciu gwiazdek, bo auto ma kilka minusów. Są one do zaakceptowania, ale w czasach popandemicznych ceny są chore, więc stosunek ceny do jakości jest nieodpowiedni. Ale jeżeli ktoś trafi dobrze utrzymany egzemplarz w stosunkowo dobrych pieniądzach to warto kupić
Nie mam z tym problemu
Na razie brak. Trzymam kciuki, żeby to się utrzymało

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D-4D 112KM 82kW [l/100km]

5,9