Ocena kierowcy - Toyota Auris II Touring Sports Facelifting

Dawid, 6 miesięcy temu
Silnik 1.6 D-4D 112KM 82kW
Rok produkcji 2015
Okres użytkowania: 5 lat
Toyota Auris II Touring Sports Facelifting 1.6 D-4D 112KM 82kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Silnik : Dobrze się zbiera w stosunku do swojej pojemności i mocy, a spalanie jest zadowalająco niskie
Trafiony zakup, polecam. Nie jest to Lexus, ale widziałem co kupowałem. Serwis robię regularnie, Diesla tankuje i jeżdżę bez problemów.
Miałem obawę przed zakupem silnika BMW, ale poczytałem o nim. Znalazłem też stronę internetową gdzie ocenia się silniki samochodowe i miał tam wysoką ocenę. Dobrze, że Toyota wprowadziła swoje usprawnienia, przez co zaufałem tej konstrukcji. Na ten moment nie żałuję, bo nie było usterek. Części serwisowe są dostępne od ręki, a jak się dobrze poszuka to i ceny są fajne :)
Problemów ze skrzynią biegów nie mam. Na razie i tutaj wszystko się sprawdza. Biegi wchodzą jak należy, nawet wsteczny. Z biegami wstecznymi w Mitsubishi Lancer i Mazda 3 miałem problemy po pewnym czasie, musiałem trzymać żeby wskoczył :D W Toyocie jednak jakoś tak płynnie drążek zmiany biegów nie działa, nie podoba mi się to
Fajnie się zachowuje na oponach 225/45/17. Jeździ się dobrze, zaskakująco komfortowo jak na ten segment. Promień skrętu mógłby być lepszy, ale to moje pierwsze kombi, więc biorę, że tak musi być.
Toyota nie słynie z dobrych blach dlatego chucham i dmucham żeby karoseria wyglądała dobrze. Auto ma teraz 8 lat i korozji nie ma, a dodam, że auto nie stoi pod zadaszeniem.
Przód i boki zadowalająco. Tył dość słabo, długo się przyzwyczajałem
Przy dużej wilgotności szyba przednia paruje mocno, ale funkcja „odparowywania” działa skutecznie. Klimatyzacja sprawdza się super, chłodzi jak należy. Działa bez problemu i jest szczelna. Ogrzewanie działa i grzeje, ale trzeba długo czekać na nagrzanie silnika
Mam 180 cm i mieszczę się bez problemu. Miejsca na tylnej kanapie mają średnio dużo przestrzeni, ale dla dzieciaków wystarcza i jest go nawet za dużo. Na bardzo duży plus brak tunelu środkowego co daje wygodę i dodatkową przestrzeń
Przy 130km/h zaczyna być głośno, ale akceptowalnie. Nie jestem zadowolony z wyciszenia. Przy 150 jest źle
Dostępność części jest duża. Kupuje oryginalne części zamienne i nie narzekam. No dobra, filtr paliwa jest drogi, bo jego koszt to od 200zl w górę oraz filtr kabinowy, węglowy około 40zl. Cztery dyszki niby nie dużo, ale daje to 80zl rocznie, a technologia wytworzenia takiego filtra to nic specjalnego
Stosunek jakości do ceny - uważam, że cena jest wygórowana, bo jakość użytych materiałów mogłaby być lepsza. Jednakże cenę rekompensuje niezawodność, bo jeżdżę na razie bez żadnych niemiłych niespodzianek. Ciężko mi powiedzieć czy gdybym zapłacił mniej to jeździłbym bezawaryjnie, ale ciężko też stwierdzić, że samochód innej marki byłby gorszy. Ufam japońskim autom i na nie się decyduję
Jeden uchwyt (w bagażniku) do składania kanapy pękł, bo linka jakoś się tam zawinęła w mechanizmie. Nie mogę tego naprawić, bo dostęp jest zły, a nie chce rozbierać boczku w bagażniku - zostaje mi korzystać z uchwytu zamontowanego w siedzeniu
Brak poważnych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 D-4D 112KM 82kW [l/100km]