Lista ocen Toyota Avensis I Hatchback (66) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 73 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Matt Hereford
Hatchback 1.8 129KM 95kW
Miałem do czynienia z lepszymi w swoim życiu. Mój egzemplaż w zimniejsze poranki miewał lekkie opory przy cofaniu drążka z biuegu pierwszego np. przy zmioanie na nastepny bieg. Po rozgrzaniu całego układu problem nie pojawia się. Skrzynia robi swoją robotę, nie jest to coś czym można by się zachwycać godzinami.
~Marian79
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Tutaj tylko czwórka nawet z plusem albo piątka z minusem za to że wsteczny nie zawsze wchodzi za pierwszym razem ale to podobno normalne. Zestopniowanie na właściwym poziomie: ani długie ani krótkie, chociaż prdkości maksymalnej podawanej przez producenta jeszcze nie udało mi sie osiągnąć.
~gitarnik
Hatchback 2.0 16V 150KM 110kW
Większość japończyków nie zna pojęcia precyzyjne wybieranie biegów. Haczy. Kiedy mamy problem z ,,wrzuceniem" wstecznego instrukcja obsługi radzi by ponowić próbę (nie jest to usterka). trzeba się z tym zaprzyjaźnić :) Jak na mój gust wolałbym krótsze przełożenia i 6 biegów.
~michal
Hatchback 1.6 101KM 74kW
Druga skrzynia biegow i znowu kicha. Miedzy 2 a 3 skrzynia chodzi troche ciezko. Czasem wcale nie mozna zredukowac albo wrzucic 1. Mozna sie przyzwyczaic ale nie o to chybachodzi. Coz skrzynie kupilem ze szrotu...
~nxmario
Hatchback 1.8 129KM 95kW
Skrzynia działa prawidłowo. Jedyny problem to 5 bieg. Przy prędkościach na autostradę powyżej 130 obroty dają się we znaki. Ma to jednak swoje plusy, w mieście na 5 całkiem elastycznie.
~Toyota
Hatchback 2.0 16V 150KM 110kW
Pomimo wieku i przebiegu biegi wchodzą precyzyjnie a skok lewarka jest krótki. Jest znacznie lepiej niż np. w mojej byłej służbowej Octavii II o przebiegu około 200 tys. km.
~tas23
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Nie mam żadnych zastrzeżeń, biegi chodzą gładko, wszystko OK. Standardowo czasem trzeba wcisnąć dwa razy sprzęgło, żeby wrzucić wsteczny, ale do tego się przyzwyczaiłem.
~Konieczko
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Bez większych zarzutów. Przy wyłączonym silniku trudności z wrzuceniem wstecznego (blokada skrzyni biegów). Czasem trzeba nacisnąć sprzęgło 2 razy aby bieg wszedł bez problemów.
~AveArt
Hatchback 1.8 110KM 81kW
Raczej bez zarzutów.Trochę za krótki pierwszy bieg jak na tak duży samochód ale tak jak powiedziałem wcześniej to nie samochód do wyścigów;).Oprócze tego wszystko idealnie
~Precz_z_Toyotą
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Ani doskonale ani źle. Działa prawidłowo, czasami troszkę haczy ale to rzadko. Ogólnie OK. NIe maiłem nie słyszałem aby zdarzały sie jakieś awarie.
Toyota Avensis I Hatchback