Lista ocen Toyota Avensis I Hatchback (53) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 86 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Madzia
Hatchback 1.8 110KM 81kW
Moim zdaniem jest dobrze. Klimatyzacja manualna, daje latem tyle ile może. Tego lata szalenie się przydała, na zewnątrz skwar nie do wytrzymania, a wśrodku miły chłodek. Dobrze wpływa na komfort jazdy i na prowadzenie samochodu. Człowiek nie jest zlepiony od potu i ledwo co dyszy, tylko może skupić się na prowadzeniu. Ogrzewanie też OKI. Natomiast sama wentylacja mnie niepokoi, gdyż gdy jest włączona bez klimy śmierdzi. Chyba zalęgły sie tam...
~dr wotan
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Wady: trudno utrzymać stałą temeraturę w aucie, często parują szyby, w czasie jazdy potrafią zamarznąć szyby i oblodzić się wycieraczki z czym trudno sobie poradzić. Zalety: ogrzewanie i klimatyzacja działają z wystarczającą wydajnością. Absolutna bezawaryjność.
~AveArt
Hatchback 1.8 110KM 81kW
Z ogrzewaniem w zimę w porządku,momentalnie po nagrzaniu sie silnika robi sie cieplo.Wentylacja też idealna,żadna szyba nie jest zaparowana chociaż trochę podczas jazdy.Z chłodzeniem mam problem ponieważ mam akurat model bez klimatyzacji,ale specjalnie mi to nie przeszkadza.
~czarusiek
Hatchback 1.8 129KM 95kW
Silnik szybko się nagrzewa więc szybko jest ciepło. Wydaje mi się że albo coś mam popsute albo rzeczywiście dmuchawa jest słaba. P.S. Padł mi raz sterownik od klimy - objaw - miganie wlacznika po uruchomieniu AC i oczywiście brak schładzania
~Biszop
Hatchback 2.0 128KM 94kW
Ogrzewanie ok tylko chyba mam panel sterujący nawiewami jest zepsuty bo żeby mieć ciepłe muszę przełączyć na zimne pole ale nie do końca po za tym nie narzekam ale mogło by być lepiej w golfie 3 było nieraz ukropowato w zime tego tu niema troche szkoda.
~sagittaire82@o2.pl
Hatchback 1.8 110KM 81kW
Klima (regularnie serwisowana) jest wydajna, ładnie chłodzi w upalne dni. Podcza deszczu szybko usuwa parę z szyb. Ogrzewanie bardzo skuteczne. Przy temperaturze -15 silnik "łapie" temperature po około 5-6 minutach
~Marian79
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
jeszcze nie sprzwdziłem zimą ale latem klima spisywała się idealnie: po 7 godzinnej trasie i 35 stopni na zewnątrz nie czułem oznak zmęczenia i ani ptrzeby wypicia nawet łyka wody!!!!!! W czasie deszczu nawiew bardzo wydajny.
~Witek
Hatchback 1.6 110KM 81kW
Przy włączonej cyrkulacji wewnętrznej grzeje nieźle, ale zaparowania szyb nie da się wówczas wyeliminować.Dopiero po włączeniu dopływu powietrza z zewnątrz para znika, ale temperatura wewnątrz bardzo wyraźnie spada.
~husar19
Hatchback 1.6 110KM 81kW
Nie wiem jak u innych ale u mnie podczas wilgotnych dni lub opadów paruje tylna szyba i delikatnie przednia . Co do reszty bardzo dobrze , nagrzewa sie momentalnie a klima jak na nasze warunki OK .
~marek kamiński
Hatchback 2.0 128KM 94kW
Kiepska. Nie można ustawić odpowiedniej temperatury. Centralnym nawiewem wali zimne powietrze a bocznymi gorace. Skutek jes taki, że trzeba jeździć z wyłączonym ogrzewaniem i zamkniętym centralnym nawiem.
Toyota Avensis I Hatchback